Reklama, która ukazała się w
Reklama, która ukazała się w "Kropce TV" Screenshot/Queer.pl
REKLAMA

Biedronka wycofuje ze sprzedaży cały nakład gazety „Kropka TV” z powodu całostronnicowej reklamy środka na erekcję, która miała być rzekomo i homofobiczna i obrażająca kobiety.

Twórcy reklamy posłużyli się zmyśloną historią niejakiego Zygmunta Banasiuka, który miał problemy z erekcją, co doprowadziło do tego, że jego kobieta zaczęła insynuować, że jest on gejem. W dalszej części tekstu zmyślony bohater mierzy się z tym, że koledzy nazywają go „p…m” (wiadomo jak, ale wykropkowaliśmy Google od razu ucina zasięgi i zarobki z reklam jak tylko wykryje to słowo, niezależnie od kontekstu). „Nie pozwól, by za plecami nazywali cię gejem!” – brzmi hasło reklamowe, które zostało oczywiście uznane za homofobiczne.

REKLAMA

Reklama ma również obrażać kobiety. Płeć żeńska określana jest w tekście jako „gorące dziewczynki w klubie”, które „czekają na przelecenie”, „laski”, które mają „lgnąć” do bohatera materiału i prosić, by się z nimi „zabawił” oraz „słodkie blondynki, czekające na przelecenie”.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

„Sieć Biedronka zdecydowanie odcina się od homofobicznych, treści naruszających godność. Jednocześnie podkreślamy, że nie jesteśmy wydawcą Kropki.tv i nie odpowiadamy za treści publikowane przez innych reklamodawców akceptowanych przez wydawcę” – czytamy w oświadczeniu sieci dyskontów.

Za reklamę kaja się również redakcja „Kropki TV”. „Chcemy Was wszystkich z całego serca przeprosić za publikację w ostatnim wydaniu Kropki TV reklamy o treści jednoznacznie homofobicznej. Jako redakcja od zawsze stoimy na straży poszanowania ludzkiej godności i potępiamy wszelkie publikacje treści, której ją naruszają: – napisano na Facebooku redakcji.

Pedofil otruł się, gdy sąd odczytywał wyrok

REKLAMA