Strażacy stawiają zaporę na Odrze. Foto: PAP
Strażacy stawiają zaporę na Odrze. Foto: PAP
REKLAMA

Policja z Oławy na Dolnym Śląsku szuka dwóch mężczyzn, którzy 27 lipca płynęli łódką korytem rzeki Odry i zauważyli śnięte ryby.

Komenda Powiatowa Policji w Oławie poszukuje „dwóch mężczyzn, którzy w dniu 27 lipca bieżącego roku, w godzinach popołudniowych płynęli łódką korytem rzeki Odry”.

REKLAMA

„Mężczyźni ci mieli przekazać kierownikowi stopnia wodnego w Oławie informację o ujawnieniu śniętych ryb” – wskazują funkcjonariusze policji.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Policjanci apelują do tych mężczyzn, by stawili się jako świadkowie w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie przy ul. Kopernika 1 lub skontaktowali się z dyżurnym oławskiej jednostki telefonicznie pod numerem telefonu 47 8727 200.

„Wysokie zasolenie Odry mogło aktywować inne substancje toksyczne znajdujące się w wodzie lub osadzie dennym”

Wysokie zasolenie Odry mogło aktywować inne substancje toksyczne znajdujące się w wodzie lub osadzie dennym. Wykonanie badań ryb pod kątem toksykologii pozwoli ustalić ewentualne szkodliwe substancje – powiedziała PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.


Pisaliśmy o tym szerzej: Wysokie zasolenie Odry mogło aktywować inne substancje toksyczne znajdujące się w wodzie lub osadzie dennym


Jest nagroda dla tego, kto wskaże sprawcę zatrucia Odry. Chodzi o okrągły MILION

Czy szef pisowskiego rządu Mateusz Morawiecki sądzi, że ktoś nocą przyszedł na brzeg Odry i dosypał czegoś do wody? Chyba tak, bo mówi coś o nagrodzie, która ma pomóc znaleźć sprawcę. Jak wyjaśnił wiceszef MSWiA, chodzi o 1 milion złotych.


Pisaliśmy o tym szerzej: Co tu się…? Jest nagroda dla tego, kto wskaże sprawcę zatrucia Odry. Chodzi o okrągły MILION


Rosjanie ostrzegają USA: TO byłby „punkt bez powrotu”

REKLAMA