Dziecko, flaga Wielkiej Brytanii Źródło: Pexels, collage
Dziecko, flaga Wielkiej Brytanii Źródło: Pexels, collage
REKLAMA

Jak co roku brytyjskie BabyCenter opublikowało listę najpopularniejszych imion dla dzieci. W tym roku dziewczynkom najczęściej nadawano imię Lily, a chłopcom… Muhammad.

Na pierwszym miejscu pod względem popularności imion dla dziewczynek znalazła się Lily. Kolejne miejsca zajęły: Sophia, Olivia, Amelia, Ava, Isla, Freya, Aria, Ivy i Mia.

REKLAMA

Z kolei najpopularniejszym męskim imieniem był Muhammad. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Noah, Jack, Theo, Leo, Oliver, George, Ethan, Oscar i Arthur.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Jak zwykle w przypadku tej listy w Wielkiej Brytanii, widać po niej, jak rodzice sugerowali się tym, co obecnie dzieje się w państwie.

To był toku jubileuszu królowej Elżbiety i stąd duże zainteresowanie imiona z rodziny królewskiej. Lily lub Lilibet – tak poddani czasem nazywają królową. „George” to imię najstarszego dziecka księcia Williama i księżnej Kate.

W związku ze sprawą Epsteina wyraźnie spadło natomiast zainteresowanie imieniem Andrew (Andrzej). Coraz mniejszą popularnością cieszy się również imię Amber – co ma związek z głośną sprawą Amber vs Depp.


Czytaj więcej: Depp wygrywa z Heard w sądzie. Niemal zniszczono mu karierę przez fałszywe oskarżenia kobiety [VIDEO]


Jedynie Muhammad nie pasuje do tego wzoru, ale tu na popularność wpłynęły już zupełnie inne czynniki.

Biedronka wycofuje ze sklepów cały nakład gazety z „homofobiczną” reklamą

REKLAMA