Osoba powiązana ze Światowym Forum Ekonomicznym zastanawia się, czy będziemy wszczepiać chipy

implant mikroczip/fot. YouTube
Obrazek ilustracyjny/mikroczip/fot. YouTube
REKLAMA

Osoba pośrednio powiązana ze Światowym Forum Ekonomicznym zastanawia się, czy w przyszłości będziemy dzieciom oraz dorosłym wszczepiać chipy. Uważa, że będzie to „naturalna ewolucja”.

Według Kathleen Philips, byłej prelegentki Światowego Forum Ekonomicznego, w niedalekiej przyszłości implanty chipowe mogą stać się powszechnym towarem.

REKLAMA

Swoją wizję Philips opublikowała na stronie Światowego Forum Ekonomicznego, a dokładniej podstronie traktującej o przyszłości rozszerzonej rzeczywistości (AR), w dziale opinie. WEF zaznacza, że to prywatna opinia autorki i nie należy jej utożsamiać z planami WEF.

Philips twierdzi, że chipy w przyszłości będą częścią naszego życia tak, jak dzisiaj są okulary czy aparaty słuchowe. „Implanty chipowe także przekształcą się w towar” – przewiduje.

Uważa, że chipy można by aplikować na przykład dzieciom. Dla ich „bezpieczeństwa”, bo dzięki temu rodzice mieliby pełną kontrolę nad pociechami.

„Ograniczenia dotyczące implantów będą wyznaczane przez argumenty etyczne, a nie zdolności naukowe. Na przykład, czy należy wszczepić dziecku czip śledzący? Są ku temu solidne, racjonalne powody, takie jak bezpieczeństwo. Czy rzeczywiście byś to zrobił? Czy to już krok za daleko?” – pisze.

„Kolejnym ważnym elementem jest bezpieczeństwo. Pamiętasz, jak rozrusznik serca byłego amerykańskiego wiceprezydenta Dicka Cheneya został zmodyfikowany, aby zapobiec hakowaniu? Nawet w przypadku technologii ratujących życie konieczne jest odpowiednie doradztwo etyczne i ramy prawne. Nie należy jednak mówić o etyce wyłącznie z wysokości wież akademickich. Nadrzędne lub niezależne instytucje powinny raczej kierować decydentami i badaczami w społeczeństwie rozszerzonym w temacie tego, co należy robić, a czego nie, oraz pomagać w budowaniu ram etycznych dotyczących społecznych aspektów technologii rzeczywistości rozszerzonej” – stwierdziła Philips.

Taką przyszłość nam szykują?! Wybudują 40 tysięcy mieszkań i ZERO miejsc parkingowych

REKLAMA