Ma tupet! Kurski skomentował swoje odejście: „TVP jest dziś u szczytu potęgi”

Sławomir Świerzyński i Jacek Kurski. / fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński
Sławomir Świerzyński i Jacek Kurski. / fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński
REKLAMA

Jacek Kurski, który został odwołany z funkcji prezesa zarządu Telewizji Polskiej, skomentował na Twitterze swoje odejście.

Dziś Rada Mediów Narodowych (RMN) odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa zarządu Telewizji Polskiej i powołała w jego miejsce Mateusza Matyszkowicza, dotychczasowego członka zarządu spółki, byłego dyrektora TVP Kultura i TVP1. Kariera Kurskiego na stanowisku prezesa TVP trwała od 2016 roku.

REKLAMA

PILNE! Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

Wcześniej Kurski był m.in. wiceministrem kultury, europosłem PiS oraz dziennikarzem. Jest współautorem głośnej produkcji „Nocna zmiana”, która odsłania kulisy odwołania rządu Jana Olszewskiego, a ponadto współautorem książki „Lewy czerwcowy” napisanej wspólnie z Piotrem Semką, obecnie publicystą tygodnika „Do Rzeczy”.

Kurski o potędze TVP

Jak podaje Wirtualna Polska, wniosek w sprawie odwołania prezesa TVP miał złożyć szef RMN i były poseł PiS Krzysztof Czabański. Zdaniem wielu komentatorów być może Jarosław Kaczyński ma nowy pomysł na Jacka Kurskiego. Jako że rzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował na Twitterze, że „już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania”, taka wersja wydarzeń wydaje się bardzo prawdopodobna.

Kurski premierem, początek nowej układanki? Komentarze po odwołaniu prezesa TVP

„Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP” – napisał Jacek Kurski na Twitterze.

REKLAMA