Kaczyński przyznaje, że PiS będzie majstrował przy dacie wyborów, a Kurski może wejść do rządu

Grójec, 12.07.2022. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Zespole Szkół im. AK Obwodu „Głuszec” w Grójcu, 12 bm. z mieszkańcami miasta. (ps/dw) PAP/Paweł Supernak
Grójec, 12.07.2022. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Zespole Szkół im. AK Obwodu „Głuszec” w Grójcu, 12 bm. z mieszkańcami miasta. (ps/dw) PAP/Paweł Supernak
REKLAMA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej poruszył temat przesunięcia wyborów samorządowych i nowej posady dla byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego.

„Majstrowanie” rządu przy dacie wyborów samorządowych i ewentualne wejście byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego do rządu, to obecnie jedne z bardziej kontrowersyjnych temat związanych z działaniami obozu władzy. Prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński poruszył oba tematy podczas konferencji prasowej.

REKLAMA

Kaczyński przyznaje, że PiS będzie majstrował przy dacie wyborów samorządowych

– Jeżeli chodzi o przesunięcie wyborów [samorządowych] to jest techniczna konieczność wskazywana także przez Państwową Komisję Wyborczą. Taki projekt zostanie złożony a termin to prawdopodobnie będzie pół roku później, czyli gdzieś kwiecień 2024 roku, ale to nie jest jeszcze ostatecznie zdecydowane. W tej sprawie trwają rozmowy z panem prezydentem. Natomiast jeżeli chodzi o reformę wyborczą, to my tę sprawę rozważamy, ale nie sądzimy, żeby to była sprawa przed wyborami. Jeżeli nam się powiedzie, to będzie sprawa po wyborach – powiedział prezes Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

PiS majstruje przy dacie wyborów. Do urn pójdziemy w 2024 zamiast w 2023 roku

Kurski z TVP przejdzie do rządu? Kaczyński nie zaprzecza

– Decyzje w tej sprawie [wejścia Jacka Kurskiego do pisowskiego rządu] podejmuje kierownictwo rządu i oczywiście kierownictwo partii, tak jest we wszystkich ustrojach demokratycznych, i te decyzje jeszcze są przed nami – powiedział Jarosław Kaczyński na briefingu prasowym.

Sośnierz: To ustawa o HODOWLI DINOZAURA. Nie ma najmniejszego sensu [VIDEO]

REKLAMA