Ryszard Petru/Fot. PAP
Ryszard Petru/Fot. PAP
REKLAMA

Ryszard Petru stwierdził w „Porannej rozmowie” RMF FM, że Rzeczpospolita Polska jest winna Nowoczesnej – partii której kiedyś był prezesem – 28 milionów złotych.

– Partie polityczne otrzymują dziesiątki milionów złotych z budżetu. Chciałem podkreślić, że w Strasburgu Nowoczesna wygrała sprawę o niewłaściwą interpretację ze strony PKW i Polska winna jest jej 28 milionów złotych – powiedział Ryszard Petru w „Porannej rozmowie” RMF FM.

REKLAMA

– Chcę podkreślić, że dług wynikał z tego, że PKW zakwestionowała jeden przelew, okazuje się niezgodnie z prawem. Jeszcze niestety trzeba było się odwołać do Strasburga i jest teraz dyskusja między Strasburgiem a polskim rządem o wypłatę tych pieniędzy – mówił dalej.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Petru został wolnościowcem? Krytykuje Platformę i mówi o potrzebie partii liberalnej

– W Polsce bardzo brakuje dzisiaj takiej alternatywy jednoznacznie liberalnej, która mówi: nie stać nas było właśnie na te programy socjalne, 13., 14. emerytura nie może być kontynuowana, ale oczywiście podwyżki emerytur wraz z inflacją. 500+ wyłącznie dla osób niezamożnych, prywatyzacja – stwierdził polityk.

– Platforma jest partią swego rodzaju, dla mnie, socjaldemokratyczną, jeżeli chodzi o przekaz gospodarczy. PiS jest partią socjalno… Użyję tego słowa: narodową, bo ma bardzo socjalny program jeżeli chodzi o gospodarkę i narodowy jeżeli chodzi o światopogląd. I tak mamy dominację partii socjalistycznych w polskim parlamencie, nie mówiąc o Lewicy, w związku z tym brakuje alternatywy wolnorynkowej. A, ma pan rację [jest Korwin-Mikke]. Tylko z kolei nie wiem, czy można ich traktować poważnie, bo nie wiem do końca jak ta partia, o co jej tak naprawdę chodzi – dodał.

Koalicja PiS i Konfederacji po wyborach? Bosak o „różnych rodzajach zła” [VIDEO]

REKLAMA