Czy Polska zerwie kontakty z rosyjskimi dyplomatami? Jest odpowiedź

Flagi Polski i Rosji z godłami Źródło: Pixabay, Wikimedia, collage
Flagi Polski i Rosji z godłami Źródło: Pixabay, Wikimedia, collage
REKLAMA

Jeśli dogadamy się wszyscy na poziomie europejskim, że należy uciąć wszelkie możliwe kontakty z dyplomatami rosyjskimi, to Polska oczywiście również to zrobi – powiedział wiceszef polskiej dyplomacji Marcin Przydacz. Dodał, że na tym etapie Polska samodzielnie takiego kroku nie planuje zrobić.

W poniedziałek na godz. 11 rosyjski ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany do MSZ.

REKLAMA

Przydacz został zapytany w TVN24, czy Polska zamierza przekazać Andriejewowi, iż jest persona non grata. „Dzisiaj tego nie powiem” – odpowiedział Przydacz.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

„Jeśli wspólnie ze wszystkimi sojusznikami europejskimi, euroatlantyckimi dojdziemy do przekonania, że takie działanie byłoby korzystne i słuszne, to je podejmiemy. Natomiast na tym etapie Polska samodzielnie takiego kroku na zasadzie: wyrzucamy i zobaczymy, co się będzie działo, nie planuje zrobić. Jeśli dogadamy się wszyscy na poziomie europejskim, że tak należy zrobić, że należy uciąć wszelkie możliwe kontakty z dyplomatami rosyjskimi, to Polska oczywiście również to zrobi” – powiedział.

„Ale nie może być sytuacji, w której tylko Polska wykonuje dane działania, a dalej Niemcy, Francuzi rozmawiają z Rosjanami” – zaznaczył Przydacz.

Sromotna klęska 500 plus. Polska demografia leży. „Musimy zwrócić sens życiu, które…”

REKLAMA