Niemcy znów mają problem z nielegalnymi imigrantami

Flaga Niemiec. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Flaga Niemiec. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA

Niemcy znów borykają się ze sporym wzrostem nielegalnej imigracji. Do RFN przybyło w tym roku o 60 procent więcej nielegalnych imigrantów niż rok wcześniej – ujawnia Rheinische Post.

Regionalny niemiecki dziennik, wydawany w kraju związkowym Nadrenia, ujawnia – powołując się na dane policji – ogromny wzrost nielegalnej imigracji do Niemiec.

REKLAMA

Rheinische Post informuje, że od początku 2022 roku do 28 września włącznie policja federalna zatrzymała 56 800 osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. To o 60 proc. więcej niż rok wcześniej.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

W podobnym okresie w 2021 rok odnotowano 35 tysięcy nielegalnych przyjazdów. Z kolei przed wybuchem pandemii w 2019 roku było to 40 600 przypadków nielegalnego przekroczenia niemieckiej granicy, czyli również mniej.

W tym roku największy wzrost odnotowano na granicach – z Czechami, Polską, Austria i Szwajcarią. Przy czym – zdaniem rzecznika policji federalnej – ognisko problemu znajduje się w Czechach.

Do 28 września br. zarejestrowano tam 11 827 nielegalnych przyjazdów, a tylko w sierpniu bieżącego roku aż 6500.

Rzecznik policji federalnej z wraca uwagę, że pod koniec 2021 roku zmalała presja migracyjna na szlaku z Białorusi, ale od kwietnia 2022 roku znów odnotowuje się wzrost ilości prób nielegalnego przekroczenia granicy z RFN.

Rosyjskie linie lotnicze na skraju upadku. Wszystko przez mobilizację

REKLAMA