
Spółka PKP Intercity chce kupić nawet 450 nowych wagonów, w ramach ogłoszonego w piątek przetargu. Na ten moment przewoźnik zainwestował w nowoczesny tabor już 7 mld zł, a do 2030 r. ma być to w sumie 27 mld zł.
Spółka PKP Intercity przyznaje, że to największy przetarg w jej historii. Po zakończeniu zamówienia do przewoźnika ma trafić 300 nowych wagonów. Dodatkowo firma będzie mogła dokupić jeszcze 150 wagonów.
Przetarga jest ogromny, ale PKP już włożyła ogromne pieniądze w tabor. Do tej pory jest to 7 mld złotych, a do 2030 roku ta kwota wzrośnie nawet do 27 miliardów.
W ramach przetargu PKP chce zamówić wagony różnego typu. W zamówieniu wyszczególniono: 38 wagonów przedziałowych 1. klasy z wydzieloną częścią bezprzedziałową; 40 wagonów przedziałowych 2. klasy; 80 wagonów bezprzedziałowych 2. klasy; 38 wagonów przedziałowych 2. klasy z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami; 40 wagonów bezprzedziałowych 2. klasy z miejscami do przewozu rowerów; 38 wagonów restauracyjnych; 26 wagonów dzienno-nocnych, które zapewnią wygodne przejazdy w nocy – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Jeśli PKP Intercity zdecydują się na rozszerzenie zamówienia do 450 wagonów, to każda z wyżej wymienionych kategorii taboru będzie poszerzona o dodatkowe jednostki – od 13 do 40 sztuk.
Tomasz Lis został wymazany. Stacja zatarła wszelki ślad po kłopotliwym dla niej dziennikarzu



![Michalkiewicz ostro o Ukrainie i Zełeńskim: „Mają w d. polskie odznaczenia. Polska powinna dać do zrozumienia Ukraińcom, że… [VIDEO]](https://nczas.com/wp-content/uploads/2026/06/michalkiewicz-100x70.jpg)




