Zełenski mówi WPROST: „To strata czasu”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. / foto: PAP/UKRINFORM
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. / foto: PAP/UKRINFORM
REKLAMA

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski twierdzi, że scenariusze, które nie zakładają wyzwolenia Republiki Krymu „to strata czasu”.

Zełenski udzielił wywiadu dla „Financial Times”, w którym zdradził, że nawet nie rozważa zakończenia wojny bez podjęcia próby wyzwolenia Krymu.

REKLAMA

Lider Ukraińców powiedział, że jest także gotów rozważyć powrót Republiki Krymskiej w granice państwa ukraińskiego w sposób, który nie będzie wymagał użycia wojska.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

– Rozumiem, że wszyscy są zdziwieni sytuacją i tym, co stanie się z Krymem. Jeśli ktoś jest gotowy zaoferować nam sposób na wycofanie się Rosjan z Krymu środkami pozamilitarnymi, będę tylko za. Jeżeli decyzja Kremla nie pociągnie za sobą deokupacji i Krym nadal będzie częścią Federacji Rosyjskiej, nikt nie powinien na to tracić czasu. To strata czasu – powiedział Wołodymyr Zełenski.

Jednocześnie prezydent przyznał, że wie, iż wiele państw na Zachodzie obawia się, że gdy Ukraina spróbuje wyzwolić Krym, to może dojść do eskalacji konfliktu, a Moskwa może posunąć się nawet do użycia broni nuklearnej.

Kijowski polityk zauważył jednak, że rosyjskie ataki bombowe na obiekty cywilne pokazują jasno, że Moskwa nie ma zamiaru negocjować zakończenia wojny.

Korwin-Mikke: Zełenski traktuje nas jak idiotów, ALBO… [VIDEO]

REKLAMA