Musk ujawnił, kogo poprze w wyborach prezydenckich. Coraz większe kłopoty Trumpa?

Elon Musk. Foto: PAP/Newscom
Elon Musk. Foto: PAP/Newscom
REKLAMA

Notowania byłego prezydenta USA Donalda Trumpa są coraz słabsze. Po przeciętnych dla Republikanów wyborach środka kadencji, w których to kandydaci popierani przez Trumpa osiągnęli najsłabsze wyniki, miliarder Elon Musk ujawnił, że na fotelu prezydenta widziałby innego Republikanina.

Miliarder Elon Musk zapowiedział, że jeśli Ron DeSantis, który zapewnił sobie drugą kadencję gubernatora Florydy, będzie się ubiegał o prezydenturę w 2024 roku, otrzyma jego poparcie.

REKLAMA

DeSantis pokonał w batalii o fotel gubernatora demokratycznego rywala Charliego Crista z prawie 20-procentową przewagą. Tym samym ugruntował swoją pozycję wschodzącej gwiazdy Partii Republikańskiej.

Polityczni eksperci wystawiają wysokie noty DeSantisowi, który jest postrzegany jako potencjalny rywal byłego prezydenta Donalda Trumpa. Ogłosił on niedawno, że w 2024 roku będzie się ubiegał o reelekcję.

„Moją preferencją w wyborach prezydenckich w 2024 roku jest ktoś rozsądny i centrowy. Miałem nadzieję, że będzie to administracja Bidena, ale jak dotąd jestem rozczarowany” – oświadczył Musk.

Indagowany czy poprze DeSantisa, odparł twierdząco. To kolejna taka deklaracja Muska. W czerwcu podkreślił, że skłania się w kierunku poparciu DeSantisa na prezydenta w 2024 roku. Przewidywał, że gubernator Florydy z łatwością pokonałby Bidena w wyborach.

Kiedy DeSantis został zapytany o komentarz w tej sprawie, żartował: „Z radością przyjmuję wsparcie od Afroamerykanów”. Musk wychował się w RPA.

DeSantis zdobył popularność zwłaszcza wśród konserwatystów z powodu jego stanowiska w kwestiach wojny kulturowej dotyczących rasy i płci. Jego rządy charakteryzowały się odrzuceniem restrykcji związanych z pandemią. Walczył też z Disneyem, który sprzeciwiał się ustawie zakazującej nauczania o orientacji seksualnej i tożsamości płciowej dzieci od przedszkola do trzeciej klasy.

Musk, przedsiębiorca i filantrop, założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw jak PayPal, SpaceX, Tesla wzywał Amerykanów do poparcia kandydatów republikańskich do Kongresu w wyborach 8 listopada przeprowadzanych w środku kadencji prezydenckiej.

Kanye West będzie kandydował na prezydenta USA. Miał złożyć ofertę Trumpowi

REKLAMA