Zima stulecia? Nawet -20 stopni Celsjusza już niedługo

Obrazek ilustracyjny.
Obrazek ilustracyjny.
REKLAMA

W pierwszej połowie grudnia może się w Polsce pojawić prawdziwa, mroźna zima. Wstępne prognozy przewidują, że wystąpić mogą nawet temperatury poniżej -20 stopni Celsjusza.

Wyż kontynentalny, który przybędzie do Polski znad Rosji, może sprowadzić nad Wisłę spore ochłodzenie i prawdziwą mroźną zimę na początku grudnia.

REKLAMA

Szczególnie mroźnie ma być we wschodniej części Europy, ale skutki ochłodzenia odczują także Polacy. Obecnie Polskę „atakują” masy powietrza z dwóch stron – zachodnią Polskę znad Atlantyku, z wschodnią – znad Ukrainy, Białorusi i Bałkanów.

„Sytuacja może się zmienić za sprawą wyżu kontynentalnego, który umacnia się nad Rosją. Prognozy nie mogą wykluczyć, że ciśnienie atmosferyczne w centrum antycyklonu wzrośnie powyżej 1050 hPa. Silnemu wzrostowi ciśnienia mogą sprzyjać niskie temperatury panujące na tym obszarze. W obszarach pogodnego nieba, na obszarze Rosji, Białorusi i Ukrainy, możliwe są spadki temperatury poniżej -30/-20 stopni Celsjusza’ – podaje Wirtualna Polska.

Głębsze ochłodzenie ma dotrzeć również do Polski. Na początku grudnia temperatury nad Wisłą mogą spaść nawet do -15/20 stopni Celsjusza.

Merkel tłumaczy się z rozmów z Putinem. Zero skruchy. Chciałaby „dobrej atmosfery” z Rosją

REKLAMA