Semeniuk i Patkowski na ślubnym kobiercu. Panna młoda spóźniła się na ceremonię [FOTO]

Piotr Patkowski oraz jego narzeczona Olga Semeniuk/Fot. PAP (kolaż)
Piotr Patkowski oraz jego narzeczona Olga Semeniuk/Fot. PAP (kolaż)
REKLAMA

Wiceministrowie rządu warszawskiego Olga Semeniuk i Piotr Patkowski wzięli ślub w sobotę 26 listopada. Uroczystość, na której zjawili się prominentni politycy obozu rządzącego, odbyła się na warszawskiej Woli. Nie obyło się jednak bez zgrzytów.

26 listopada na ślubnym kobiercu stanęli wiceminister finansów Piotr Patkowski oraz wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Z doniesień „Faktu” wynika, że ślub w kościele św. Wojciecha na Woli zaplanowany był na godz. 16. Panna młoda kazała jednak na siebie czekać aż pół godziny. W kościele pojawiła się dopiero ok. godz. 16.30.

REKLAMA

Wśród gości znaleźli się m.in. Jerzy Kwieciński, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A. i były minister finansów, minister kultury Piotr Gliński, była wicepremier i minister rozwoju – a obecnie poseł PiS – Jadwiga Emilewicz, a także poseł PiS Adam Lipiński. Nie zabrakło też byłego wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

– Świadkową Olgi była jej wieloletnia przyjaciółka, a moim mój wieloletni przyjaciel, z którym znam się od pierwszej klasy gimnazjum. Razem działaliśmy w Stowarzyszeniu Studenci dla Rzeczpospolitej – mówił w rozmowie z se.pl Patkowski.

Wesele odbyło się w pięciogwiazdkowym hotelu Belotto na warszawskiej Starówce. Para nie zdecydowała się jednak na tradycyjny pierwszy taniec. Zamiast niego złożyli podziękowania. – Zamiast pierwszego tańca było dłuższe podziękowanie dla naszych rodziców i osób, z którymi długie lata współpracowaliśmy – relacjonował tabloidowi pan młody.

– Były podziękowania m.in. dla Michała Dworczyka z którym Olga długo pracowała, ale też premiera Mateusza Morawieckiego, bo to w KPRM poznałem się z Olgą – dodał.

Ujawnił również, że na weselu podano pistacjowo-truskawkowy tort.

Semeniuk i Patkowski zaręczyli się w grudniu 2021 r. – To miłość mojego życia – mówił wówczas o swojej wybrance.

– Poznałem się z Olgą w KPRM. Najpierw byłem doradcą w gabinecie politycznym premiera, a później pracowałem w Centrum Analiz Strategicznych w KPRM. Olga z kolei była wtedy najbliższą współpracowniczką ministra Michała Dworczyka, a później została wiceministrem rozwoju. Od roku jesteśmy parą, a niedawno były oświadczyny – wspominał pierwsze spotkanie ze swoją ukochaną Patkowski.

– Cenię Olgę za osobowość, charakter, mądrość, intelekt, ale przede wszystkim za to, że jest dobrym człowiekiem – twierdził.


CZYTAJ WIĘCEJ: Patkowski oświadczył się Semeniuk. Warzecha bezlitosny: „Związek o absolutnie wyjątkowym potencjale intelektualnym”


 

REKLAMA