Nagrania z antycovidowych protestów „same” znikają z telefonów Huawei [VIDEO]

Telefon komórkowy Źródło: Pixabay
Telefon komórkowy Źródło: Pixabay
REKLAMA

Przez Chiny przetaczają się ogromne protesty przeciwko polityce „zero covid”. Część nagrań z manifestacji trafia do ogólnoświatowych mediów społecznościowych. Niektórzy jednak mają problem z materiałami, które nagrali. Użytkownicy telefonów Huawei twierdzą, że ich nagrania „same” się kasują.

„Chińscy użytkownicy mediów społecznościowych donoszą, że telefony Huawei automatycznie usuwają filmy z protestów, które miały miejsce w Chinach” – czytamy we wpisie jednej z użytkowniczek Twittera, podanym przez portal Zaufana Trzecia Strona, który informuje o bezpieczeństwie IT.

REKLAMA

Internautka twierdzi, że użytkownicy chińskich telefonów nie dostają nawet ostrzeżeń, że materiały są usuwane. Nagrania mają po prostu znikać. Nie wiadomo, czy filmy zostały usunięte jedynie z telefonów, czy także z chmury.

„Nasze filmy sci-fi nawet nie wyobrażały sobie tego poziomu dystopii” – dodaje internautka na końcu swojego wpisu. Na dołączonym do wpisu nagraniu użytkowniczka Twittera pokazuje, że jednego z filmów na jej urządzeniu nie da się otworzyć.

Nie ustają covidowe protesty w Chinach. Największy bunt od czasów wydarzeń na placu Tiananmen [VIDEO]

REKLAMA