Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Zełenski: Zestrzeliliśmy większość rakiet

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelenski. Foto: print screen yt
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelenski. / Foto: print screen yt
REKLAMA

Ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła większość rakiet, a energetycy już pracują nad przywróceniem dostaw prądu; nasz naród nigdy się nie poddaje – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w poniedziałek po kolejnym zmasowanym ostrzale rakietowym Ukrainy przeprowadzonym przez wojska agresora.

„Chcę podziękować siłom obrony powietrznej, energetykom i naszemu narodowi. Obrona powietrzna zestrzeliła większość rakiet, energetycy już zaczęli przywracać dostawy prądu. Nasz naród nigdy się nie poddaje. Chwała Ukrainie” – powiedział Zełenski w krótkim nagraniu opublikowanym na Telegramie w poniedziałek po południu (https://t.me/V_Zelenskiy_official/4298).

REKLAMA

Wcześniej Rosja przeprowadziła kolejny, już dziewiąty od października, zmasowany atak rakietowy na ukraińskie obiekty infrastruktury energetycznej.

Alarm rakietowy trwał kilka godzin, w tym czasie informowano o licznych ostrzałach. Władze potwierdziły trafienia m.in. w obiekty w obwodzie kijowskim, odeskim i w Krzywym Rogu w obwodzie dniepropietrowskim. Zginęły co najmniej dwie osoby.

Zmasowany atak rakietowy na Ukrainę, od Dniepru po Lwów. Na Mołdawię spadł fragment pocisku [FOTO]

REKLAMA