Nowy Jork. „Antysemityzm rozprzestrzenia się jak pożar”

Żyd Źródło: Pexels
Żyd / Zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Pexels
REKLAMA

W listopadzie w pięciu dzielnicach Nowego Jorku nastąpił 125-procentowy wzrost incydentów antysemickich w porównaniu z rokiem ubiegłym – poinformował we wtorek portal Jerusalem Post, powołując się na dane nowojorskiej policji (NYPD).

Portal wiąże wzrost incydentów „antysemickich” z wypowiedziami rapera i celebryty Kanye Westa, który opublikował szereg „antysemickich” komentarzy i ubiega się o niechlubny tytuł Antysemity Roku, przyznawany przez organizację StopAntisemitism.

REKLAMA

Kanye West u Alexa Jonesa: „Widzę także dobre rzeczy w Hitlerze” [VIDEO]

Według danych NYPD w listopadzie odnotowano 45 przestępstw z nienawiści motywowanych „antysemityzmem” w porównaniu z 20 w listopadzie 2021 roku.

– Wielu z was odczuwa strach i niepokój, niezależnie od tego, gdzie mieszkacie. Powiem jasno: nienawiść i antysemityzm nie będą tolerowane w Nowym Jorku – grzmiał burmistrz tego miasta Eric Adams, cytowany przez Jerusalem Post.

Były demokratyczny przedstawiciel władz stanu Nowy Jork Dov Hikind wezwał burmistrza Erica Adamsa do podjęcia działań. – Antysemityzm rozprzestrzenia się jak pożar – powiedział Hikind w wywiadzie dla Jerusalem Post. – Żydzi są bici z powodu słów Kanye – grzmiał.

Portal Jerusalem Post zamieścił również grafikę, z której wynika, że nastąpił wzrost aktów agresji nie tylko wobec Żydów, lecz także wobec czarnoskórych; zmalała natomiast liczba incydentów skierowanych przeciwko Azjatom.

REKLAMA