Bez niesienia krzyża, bez rytuałów. Ciało Benedykta XVI wożone po Watykanie w furgonetce

Ciało Benedykt XVI wystawione w kaplicy w Watykanie, samochód, którym przewożono ciało papieża seniora Źródło: PAP/EPA, collage
Ciało Benedykt XVI wystawione w kaplicy w Watykanie, samochód, którym przewożono ciało papieża seniora Źródło: PAP/EPA, collage
REKLAMA

W poniedziałek rano ciało papieża Benedykta XVI zostało przeniesione do bazyliki watykańskiej. Internauci zwracają uwagę na to, w jaki sposób przetransportowano ciało zmarłego papieża.

Tuż po śmierci papieża Benedykta XVI podróżnik Wojciech Cejrowski stwierdził, że „współczesny Watykan” nie żegna go z należytym szacunkiem.

REKLAMA

„Jeśli współczesny Watykan tak żegna Benedykta, to w Niebie witają go uroczyście” – pisał Cejrowski.


Czytaj więcej: Cejrowski: Jeśli współczesny Watykan tak żegna Benedykta, to w Niebie witają go uroczyście


Teraz do podróżnika dołącza grono internautów, którzy są zszokowani tym, w jaki sposób przetransportowane zostało ciało zmarłego Ojca Świętego.

„Grając na wielu pogrzebach przestałem przeżywać je emocjonalnie. Gdy jednak widzę, że ciało papieża, moim zdaniem największego od bardzo wielu lat, przewożą jakimś bieda busem nawet bez niesienia krzyża, to serce mi pęka” – pisze jeden z internautów na katolickiej grupie FB.

Niedawno cały świat mógł oglądać za pośrednictwem mediów pogrzeb brytyjskiej królowej Elżbiety II. Ludzie zobaczyli, jak powinno wyglądać pożegnanie monarchy. Przez to jeszcze wyraźniej widać, jak źle wygląda to, jak Watykan potraktował po śmierci byłą głowę Kościoła.

Benedykt XVI nie żyje. Kiedy pogrzeb papieża?

Uroczystości pogrzebowe emerytowanego papieża odbędą się na placu Świętego Piotra w czwartek o godz. 9.30 pod przewodnictwem papieża Franciszka. Po mszy Benedykt XVI zostanie pochowany w podziemiach bazyliki Świętego Piotra, czyli tam, gdzie do beatyfikacji w 2011 roku znajdował się grób jego poprzednika Jana Pawła II.

REKLAMA