Michalkiewicz z ironią. „Cud niewątpliwy, zaistniały dzięki zbiorowej mądrości partii i rządu”

Stanisław Michalkiewicz
Stanisław Michalkiewicz. / Foto: PAP
REKLAMA

W jednym z najnowszych felietonów Stanisław Michalkiewicz poruszył m.in. temat Orlenu i „cudu gospodarczego”, jaki dokonał się w naszym biednym kraju 1 stycznia. Tekst pojawił się na łamach tygodnika „Goniec”.

„Skoro jednak jesteśmy przy Orlenie, to koniecznie musimy odnotować cud gospodarczy, jaki objawił się za sprawą Komisji Europejskiej, rządu i pana prezesa Obajtka. Otóż Komisja Europejska z dniem 1 stycznia nakazała położyć kres tarczy inflacyjnej, co oznaczało konieczność odejścia od 8-procentowej stawki podatku VAT na paliwa ku stawce 23 procent. I tak się stało – tymczasem ceny paliw na stacjach Orlenu ani drgnęły” – napisał Michalkiewicz.

REKLAMA

Przypomnijmy, że jeszcze na początku grudnia poseł Konfederacji Krzysztof Bosak ujawnił, że rząd chce łupić Polaków na podatku VAT. Unia Europejska bowiem rzeczywiście nakazała odwrót od tarczy antyinflacyjnej, jednak rząd warszawski postanowił nałożyć na obywateli od 1 stycznia wyższe stawki niż minimalne, do których obliguje go Bruksela.

Tak rząd chce okraść Polaków. Bosak alarmuje: Wyciąganie pieniędzy z wydrenowanych gospodarstw domowych [VIDEO]

Później informację tę potwierdziło Biuro Komisji Europejskiej.

Rząd kłamie ws. podatku VAT. Biuro Komisji Europejskiej potwierdza to, co ujawnił Krzysztof Bosak

„Zatem – cud niewątpliwy, zaistniały dzięki zbiorowej mądrości partii i rządu. Ale w dzisiejszej epoce powszechnego niedowiarstwa natychmiast pojawiły się podejrzenia, że to nie cud, a tylko dowód, że PKN Orlen, w zmowie z rządem «dobrej zmiany» po prostu przez wiele miesięcy nadmuchiwał sobie marże, łupiąc w ten sposób obywateli i przyczyniając się do wzrostu inflacji” – ironizował dalej Michalkiewicz.

„Pan premier Morawiecki podejrzenia te skomentował w sposób wymijający, że mianowicie powinniśmy się cieszyć, ale podejrzliwców to nie zadowoliło i próbują alarmować Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – że granda w biały dzień. Prezes UOKiK na razie się «przygląda», bo on też jest pod władzą postawiony, więc instynkt samozachowawczy podpowiada mu zachowanie ostrożności” – dodał.

REKLAMA