Propaganda TVP obowiązkowa?! Konfederacja ujawnia szokujący zapis ustawy liczącej 3500 stron [VIDEO]

Konfederacja ostrzega o nowych zapisach faworyzujących TVP.
Konfederacja ostrzega o nowych zapisach faworyzujących TVP. / Fot. screen z konferencji prasowej
REKLAMA

Ustawa inwigilacyjna procedowana przez rząd PiS zawiera jeszcze jeden absurdalny zapis. Będzie faworyzować TVP – przestrzega Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Konfederacja zorganizowała konferencję pod siedzibą TVP, którą Braun określił mianem „jednej z centralnych przybytków władzy PRL-owskiej, a dziś post PRL-owskiej”.

REKLAMA

To centralny moloch telewizji reżimowej, zwanej dla zmylenia przeciwnika, czyli państwa (odbiorców), telewizją publiczną – ocenił Braun.

Poseł Konfederacji alarmuje, że w ustawie prawo komunikacji elektronicznej wprowadza się „podstępne detale i szczegóły” dotyczące TVP.

Jednym z najbardziej bulwersujących zapisów jest przymus dla wszystkich, którzy produkują sprzęt i konfigurują system, umieszczenie na kanałach 1, 2, 3, 4 i 5 koniecznie kanałów Telewizji Polskiej, telewizji reżimowej – wskazał Braun i ocenił, że chodzi o to, aby „propaganda obozu łże-prawicy” była uprzywilejowana i łatwo dostępna.

Braun dodał, że „pod pozorem troski o usprawnieniu systemu komunikacji elektronicznej” wpisano „oblig korzystania w pierwszej kolejności z wątpliwej jakości usług propagandowych tej instytucji (TVP)”.

Poseł Michał Urbaniak ocenił, że dla niektórych – szczególnie osób starszych lub mniej zaznajomionych z obsługą urządzeń elektronicznych – zapisy ustawy sprawią, że będą mieli utrudniony dostęp do korzystania z kanałów mniejszych i prywatnych telewizji, które będą musiały ustąpić miejsca TVP. Dla operatorów kablówek oznacza to z kolei wprowadzanie kosztownych zmian, na które nie wszystkich stać.

Urbaniak zaznaczył, że o tej regulacji rządu PiS niewiele się mówi, ponieważ znalazła się ona w opasłej ustawie prawo komunikacji elektronicznej, znanej jako ustawa inwigilacyjna.

PiS przekonuje, że Polskę do pewnych rozwiązań zmusza Unia Europejska. Kaczyński, Morawiecki i spółka przygotowali więc ustawę, która wraz z uzasadnieniem liczy aż 3500 stron. Spełnia w niej unijne zachcianki, ale dodatkowo wprowadza niebezpieczne rozwiązania inwigilacyjne, czy – jak się okazuje po wczytaniu w szczegóły – faworyzujące TVP.

Cała konferencja do obejrzenia poniżej.

CZYTAJ TAKŻE: Prawo komunikacji elektronicznej i możliwe skutki. Konfederacja: Skala inwigilacji przeraża [VIDEO]

REKLAMA