Korwin-Mikke odpowiada Biedroniowi: „Jestem ZA!”

Robert Biedroń, Janusz Korwin-Mikke Źródło: PAP, collage
Robert Biedroń, Janusz Korwin-Mikke Źródło: PAP, collage
REKLAMA

„Jestem ZA!” – Janusz Korwin-Mikke odpowiada jednemu z liderów Lewicy, Robertowi Biedroniowi, na jego kontrowersyjny pomysł dotyczący lekcji religii i spowiedzi nieletnich.

Lider Wiosny, jednego z ugrupowań tworzących Lewicę, chce zakazać spowiedź osób przed 16. rokiem życia. Polityk uważa, że młodociani nie powinni opowiadać tak intymnych rzeczy „obcym”.

REKLAMA

– Spowiedź dzieci powinna być zakazana – mówi Robert Biedroń, jeden z liderów Lewicy, w nagraniu opublikowanym przez siebie na TikToku.


Czytaj więcej: Biedroń: „Spowiedź dzieci powinna być zakazana”. Internauci: „A obrzezanie i zmiana płci?”


Lewicowcowi za pośrednictwem mediów społecznościowych odpowiedział poseł i jeden z założycieli Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke.

„Jestem ZA! 30 lat temu tłumaczyłem w Sejmie, że religia w szkolach spowoduje odejście młodzieży od Kościoła. Zakaz spowiedzi byłby wspaniałym prezentem dla Kościoła. Tajne seanse spowiedzi, jakieś (niewielkie) kary dla rodziców, atmosfera oporu… Wiara potrzebuje prześladowań!” – stwierdził wolnościowiec.

Dalej polityk wdał się w dyskusję z jednym z internautami. Jeden z nich napisał: „Jako wolnościowy ateista stwierdzam, że właśnie ta strona konserwatywno-katolicka z narodowcami i ultrakatolikiem Braunem na czele najbardziej mnie od was odpycha. Jestem tolerancyjny, nie zakazywałbym spowiedzi (jako wolnościowiec), ale tworzenie zasad na podstawie religii jest złe” – napisał.

Janusz Korwin-Mikke odpisał mu: „Ale ludzie nie rozumieją zasad etyki ewolucyjnej – natomiast jak im sie powie, że Pan Bóg każe czcić ojca swego i matkę swoją, zabrania kraść itd. Gdyby było inaczej w ewolucji wygrałyby społeczeństwa bezbożników”.

Inny internauta napisał: „Z jednym się z panem zgodzę, to religia w szkole sprawiła, że odszedłem od kościoła. Z drugiej strony to dobrze, że PiS trzyma sztamę z kościołem i różnymi podejrzanymi ludźmi pokroju Czarnka – laicyzacja w Polsce dzięki nim idzie jak burza”.

Poseł Konfederacji odpowiedział: „Nie widzę w tym nic dobrego. Ludzie bojący się Piekła mniej mordują i kradną”.

REKLAMA