Winnicki: „Rosja od 500 lat pozostaje zagrożeniem dla Polski”

Robert Winnicki i Artur Dziambor z Konfederacji.
Robert Winnicki i Artur Dziambor z Konfederacji. / Fot. PAP
REKLAMA

Poseł Konfederacji i prezes Ruchu Narodowego pisze w mediach społecznościowych o tym, że Rosja od 500 lat stanowi egzystencjalne zagrożenie dla Polski, a pomoc Ukraińcom leży w interesie Rzeczypospolitej.

„Rosja od 500 lat pozostaje egzystencjalnym zagrożeniem dla Polski a Warszawa jest w moskiewskim „menu” zaraz po Kijowie i Mińsku” – napisał na Twitterze Robert Winnicki.

REKLAMA

Narodowiec dodał, że „nic się w tej sprawie nie zmieniło, ewentualny tryumf Putina na Ukrainie bezpośrednio uderzy w polskie bezpieczeństwo”.

„Dlatego polityka polegająca na organizowaniu międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy leży w żywotnym interesie Polski” – stwierdza prawicowy polityk.

Jednocześnie narodowiec zauważa, że takie podejście do sprawy nie powinno oznaczać, że polskim rządzącym w Warszawie nie można zadawać pytań.

„Jeszcze bardziej żywotnym i fundamentalnym interesem są nasze, polskie zdolności obronne, dlatego żądamy informacji i debaty nt. stanu naszej armii i ilości przekazywanego uzbrojenia” – napisał Winnicki.

Ross ujawnia prawdę o prawyborach i możliwym usunięciu z partii. Co ma za złe Mentzenowi [VIDEO]

REKLAMA