Sommer o Tyszce, prawyborach i „kieszonkowych hitlerkach”. „Do partii, które układają listy w KIBLU nie można mieć zaufania” [VIDEO]

Tomasz Sommer, Stanisław Tyszka, Sławomir Mentzen Źródło: PAP, Twitter, collage
Tomasz Sommer, Stanisław Tyszka, Sławomir Mentzen Źródło: PAP, Twitter, collage
REKLAMA

Redaktor naczelny Najwyższego Czasu!, Tomasz Sommer, skomentował w mediach społecznościowych prawybory Nowej Nadziei i przyjęcie do Konfederacji „spadochroniarza” Stanisława Tyszki.

Profil Wolność__Słowa, który na Twitterze promuje nagrania z mediów z udziałem Konfederatów, skomentował wystąpienia w Radiu Zet posła Krzysztofa Bosaka, który tłumaczył przed Bogdanem Rymanowskim decyzje Sławomir Mentzena o przeprowadzeniu kontrowersyjnych prawyborów.

REKLAMA

– Czy lepsze są partie, które w ogóle nie robią prawyborów i wszystko sobie ustalają przy zielonym stoliku? – pytał prowadzącego narodowiec.

Problem w tym, że… Ruch Narodowy, który jest częścią Konfederacji, żadnych prawyborów nie organizuje. Narodowcy należą w takim razie według Bosaka do tych partii „które wszystko sobie ustalają przy zielonym stoliku”?

„Skoro wierzy pan, że lepsza jest wewnętrzna rywalizacja, konkurencja i pluralizm, to dlaczego prawybory nie odbywają się w całej Konfederacji?” – pyta Bosaka profil Wolność__Słowa.

Na ten komentarz zareagował redaktor Tomasz Sommer. „Bardzo dobre pytanie. Myślę, że do partii, które układają listy w kiblu nie można mieć zaufania” – napisał wolnościowy dziennikarz.

Tomasz Sommer zwrócił się także do innych partii w Parlamencie z pytaniem o to, dlaczego nie organizują prawyborów.

„Dlaczego w PiS, PO, postkomunie nie ma prawyborów tylko o jedynkach decydują Kaczyński, Tusk i Czarzasty? A co z Hołownią też chce dołączyć do grona kieszonkowych hitlerków i stalinków?” – napisał.

Inny internauta poruszył kwestię przyjęcia do Konfederacji nowego nabytku metzenowców, czyli związanego wcześniej z Pawłem Kukizem Stanisława Tyszkę, który, według zakulisowych plotek sejmowych, zanim zaczął rozmowy z Nową Nadzieją miał szukać dla siebie miejsca m.in. w Platformie Obywatelskiej. W ostatnim czasie poseł ten wygrał prawybory w okręgu kaszubskim z którym do tej pory nie miał nic wspólnego i który od dekady kojarzył się w środowisku wolnościowym z Arturem Dziamborem.

„Wyborcy zapałali miłością do Tyszki nagłą, demokratycznie” – napisał internauta.

„To jest niepokojące i zupełnie niepotrzebne. Warto przypomnieć w tym kontekście obecne przygody byłego posła Tomasza G. ściągniętego do KNP na podobnej zasadzie” – przyznał redaktor naczelny Najwyższego Czasu!.

O sprawie Tomasza G. pisaliśmy:

Były poseł PiS i polityk partii KORWiN oskarżony. Grozi mu nawet dekada za kratkami

Bosak WPROST o Kuleszy: Cytuje pan ROZŁAMOWCA! Dlaczego w ogóle TO cytujemy? [VIDEO]

REKLAMA