Łódzkie prawybory Nowej Nadziei. Wygrał polityk Wolnościowców

Janusz Korwin-Mikke, Sławomir Mentzen, Konrad Berkowicz oraz Bartłomiej Pejo. / foto: PAP
Janusz Korwin-Mikke, Sławomir Mentzen, Konrad Berkowicz oraz Bartłomiej Pejo. / fo
REKLAMA

W piątek w Łodzi odbył się kolejny zjazd prawyborczy partii Nowa Nadzieja. Tym razem najwięcej głosów zdobył polityk Wolnościowców, Tomasz Grabarczyk. Potrzebna jednak była II tura.

W okręgu łódzkim o „jedynkę” na listach Konfederacji walczyli: Jarosław Świerczyński, Jacek Wilk, Tomasz Słota, Jacek Bartyzel oraz Tomasz Grabarczyk.

REKLAMA

W pierwszej turze największą liczbę głosów zdobył Świerczyński, jednak było to mniej niż wymagane 50 procent (+1) poparcia. Po drugiej turze zwycięzcą okazał się były polityk partii KORWiN, a obecnie Wolnościowców, Tomasz Grabarczyk.

„PRAWYBORY ŁÓDŹ:
Świerczyński 195
Grabarczyk 148
Wilk 77
Bartyzel 44
Słota 7

Zarządzono II turę” – relacjonował dziennikarz Krzysztof Łuksza.

„Po przekazaniu głosów w łódzkich prawyborach w II turze wygrał Tomasz Grabarczyk. Mocna wygrana na swoim terenie. Teraz czeka go trudna kampania wyborcza, bo wejście z okręgu łódzkiego, nie jest pewne” – dodał.

„Wyniki łódzkich prawyborów @Nowa_Nadzieja_:
1. Świerczyński 195
2. @grabarczyktomek 148
3. @JacekWilkPL 77
4. @bartyzel 44
5. @SlotaMysl 7

Żaden kandydat nie zdobył 50% + 1 głosów.

Druga tura: Słota przekazał głosy na Świerczyńskiego (202), Bartyzel i Wilk na Grabarczyka (269)” – przekazała na Twitterze Klaudia Domagała.

„Tomasz Grabarczyk z Wolnościowców wygrał prawybory w Łodzi. To jakby demoluje narrację posłów Dziambora, Kuleszy i Sośnierza, czyż nie?” – napisał na Twitterze redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u i nczas.com Tomasz Sommer.

Przypomnijmy, że startu w prawyborach odmówili posłowie Wolnościowców (Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza), podając w wątpliwość ich uczciwość. Nowa Nadzieja proponowała im start, a ww. posłów osobiście zapraszał Sławomir Mentzen.

Zapraszam wszystkim członków UPR, wszystkich członków KNP, wszystkich członków Wolnościowców, a w szczególności Artura Dziambora, Jakuba Kuleszę oraz Dobromira Sośnierza – mówił prezes Nowej Nadziei.

Bosak WPROST o Kuleszy: Cytuje pan ROZŁAMOWCA! Dlaczego w ogóle TO cytujemy? [VIDEO]

REKLAMA