Drugi Czarnobyl? Chcą to zamilczeć? Katastrofa w Ohio, wykolejony pociąg i wybuchające chemikalia. Dziennikarz aresztowany podczas relacji [FOTO/VIDEO]

Katastrofa w Ohio. Wykoleił się pociąg przewożący szkodliwe chemikalia. Pożaru nie udaje się ugasić od kilku dni, w głównych mediach mało informacji na ten temat.
Katastrofa w Ohio. Wykoleił się pociąg przewożący szkodliwe chemikalia. Pożaru nie udaje się ugasić od kilku dni, w głównych mediach mało informacji na ten temat. / Fot. screen z nagrań w mediach społecznościowych.
REKLAMA

W amerykańskim stanie Ohio wykoleił się pociąg transportujący śmiercionośne chemikalia. Media głównego nurtu oraz władze podają jedynie szczątkowe informacje, co tylko potęguje domysły. Internauci dzielą się zdjęciami z miejsca katastrofy i okolic, a służby aresztowały dziennikarza nadającego na żywo.

Do katastrofy doszło w wiosce East Palestine w amerykańskim stanie Ohio. Wykoleił się pociąg towarowy przewożący niebezpieczne materiały. Wybuchł potężny pożar, którego nie udaje się opanować przez kolejne dni.

REKLAMA

Oficjalnie wiadomo jedynie, że pociąg liczył 100 wagonów, a w 20 z nich znajdowały się niebezpieczne i łatwopalne toksyczne chemikalia (m.in. chlorek winylu), mogące stanowić zagrożenie dla człowieka oraz środowiska.

Od kilku dni trwa akcja gaszenia pożaru. Akcję strażaków utrudniają niskie temperatury, zamarza woda w samochodach pożarniczych. Następują także eksplozje chemikaliów.

Portal stacji Fox News pisze o masowych ewakuacjach, które obejmują ludność mieszkającą w promieniu około 1,5 km od miejsca katastrofy kolejowej. Nie wszyscy chcą się temu podporządkować.

Oficjalne informacje są strzępkowe, co powoduje liczne spekulacje. Pojawiają się doniesienia o skażeniu pobliskiej rzeki i śniętych rybach. Aresztowano reportera NewsNation Evana Lamberta, który pojawił się na konferencji prasowej gubernatora Ohio Mike’a DeWine’a.

Jaki jest powód aresztowania dziennikarza? Oficjalnie taki, że ustawił się w złym miejscu, czym zakłócał przebieg konferencji. Na nagraniu widać, jak dowódca Gwardii Narodowej Ohio, gen. mjr John C. Harris Jr., wdaje się w kłótnię z Lambertem. Reporter wielokrotnie mówi „nie dotykaj mnie”. Funkcjonariusze żądają jednak, aby Lambert opuścił lokal, a jeśli tego nie zrobi, grozi mu aresztowanie. Ten nie chciał się podporządkować przekonując, że ma prawo do informowania opinii publicznej. Oficerowie ostatecznie powalają go na glebę i zakładają kajdanki. Miejscowa policja przekazuje, że działania funkcjonariuszy były słuszne i adekwatne, bo Lambert nie wykonywał poleceń. Cały film opublikowany przez policję znajduję się w tym miejscu, a poniżej nagrania świadków.

Niektórzy porównują katastrofę ekologiczną w Ohio do Czarnobyla. Internauci wrzucają do mediów społecznościowych zdjęcia i relacje, których nie uświadczysz w mediach głównego nurtu. Podkreśla się, że równiny w Ohio są jednymi z najbardziej urodzajnych pól uprawnych w USA i stanowią część narodowego Pasa Kukurydzy. Padają sugestie, że ktoś mógł celowo skazić żyzne tereny.

Jednocześnie w USA w ciągu trzech dni zestrzelono trzy tajemnicze obiekty i tamtejsze media żyją głównie tym. Już nawet w przestrzeni publicznej padają sugestie, że mogło to być… UFO. Nie brakuje jednak opinii, że może być to tzw. temat zastępczy dla katastrofy w Ohio, o której wciąż niewiele wiadomo. Bliższy tej wersji jest chociażby Janusz Korwin-Mikke.

„Kowboje zakładali, że to może być UFO i nie próbowali się porozumieć, porobić dokładnych zdjęć, ustalić jak ten Oktagon lata – tylko PIFF! i do jeziora Huron? Chyba chodzi o odwrócenie uwagi od katastrofalnego wybuchu w Ohio?” – sugeruje Korwin-Mikke.

Co się dzieje? USA zestrzeliły kolejny tajemniczy obiekt. „Zagrożenie ze względu na…”

REKLAMA