Kościół tęczowych modernistów. Diecezja otwarcie promuje homoseksualizm

Kościół z flagą LGBT.
Kościół z flagą LGBT. Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay
REKLAMA

Nie milkną echa „kontrowersyjnego” postu, jaki zamieszczono na fanpage’u Diecezji Akwizgranu. Z okazji wspomnienia św. Walentego niemiecka diecezja dodała bowiem zdjęcie całujących się gejów z podpisem „Liebe ist alles”, czyli „miłość jest wszystkim”.

Zdjęcie zostało ponadto opatrzone zachętą do uczestnictwa w błogosławieństwie par – wszelkich, bez względu na płeć. Ordynariuszem Diecezji Akwizgranu (niem. Aachen) jest jeden z głównych promotorów Drogi Synodalnej – bp Helmut Dieser.

REKLAMA

„To kierujemy do wszystkich par i świeżo zakochanych: Życzymy Wam wspaniałych Walentynek! Jeśli chcielibyście, aby wasza miłość została pobłogosławiona: We wszystkich regionach diecezji Aachen są ceremonie lub nabożeństwa z błogosławieństwem. (Daty i miejsca w Story). Jak Wy obchodzicie Walentynki? Po prostu daj nam znać w komentarzach” – czytamy na stronie diecezji.

Post z 14 lutego wywołał spore poruszenie. Wielu internautów przypominało nauczanie Kościoła dotyczące homoseksualizmu, czy przywoływało odpowiednie fragmenty Pisma Świętego. Część jednak podeszła do tego entuzjastycznie.

„Ta sytuacja pokazuje, że w Kościele katolickim w Niemczech można już mówić o schizmie. Problem w tym, że Stolica Apostolska udaje, iż problemu nie ma” – ocenił portal PCh24.pl.

Przypomniano też dokument Kongregacji Nauki Wiary z 2021 roku, zgodnie z którym nie wolno w Kościele katolickim błogosławić par jednopłciowych. To jednak nie powstrzymuje niemieckich duchownych, którzy dokonują tej praktyki. Jednak jesienią 2022 roku bp Dieser, podczas obrad Drogi Synodalnej, ubolewał nad tym, że niewielka część niemieckich biskupów sprzeciwiała się „nowej moralności seksualnej” – realizującej tęczową agendę.

Trans-katecheta może uczyć dzieci religii. Szokująca decyzja archidiecezji

REKLAMA