Niedzielski o nowej fali covida, która teraz zalewa Polskę. Dr Grzesiowski ubolewa, że mało o tym się trąbi

Adam Niedzielski
Adam Niedzielski. / Fot. PAP
REKLAMA

Wariant Kraken podobno odpowiada za nową fale covida w Polsce. Dr Paweł Grzesiowski ubolewa, że media mało o tym trąbią. Komunikat wydał natomiast minister zdrowia Adam Niedzielski.

Według Niedzielskiego wkrótce osiągniemy szczyt zakażeń, czyli jesteśmy w trakcie kolejnej fali koronawirusa.

REKLAMA

„Za wzrosty obecnej fali covidowej w przeważającej mierze odpowiada mutacja kraken, której w Polsce mamy blisko 21 proc. Wkrótce powinniśmy osiągnąć szczyt zakażeń – wzrosty zaczynają już hamować. W szpitalach mamy o ponad 1 tys. mniej chorych z COVID-19 niż w szczycie poprzedniej fali” – przekazał na Twitterze Niedzielski.

Tymczasem znany propandemik dr Grzesiowski ubolewa, że o nowym wariancie nie trąbi się na prawo i lewo w mediach.

Trwa jeden z najcięższych sezonów infekcyjnych ostatnich dziesięcioleci w Polsce, a instytucje zdrowia publicznego milczą – twierdzi Grzesiowski w rozmowie z portal.abczdrowie.pl.

Mamy kolejną falę COVID, można ją nazwać cichą tylko ze względu na brak informacji ze strony resortu zdrowia, natomiast wzrosty są ewidentne. Mamy bardzo dużo chorych, w niektórych województwach prawie połowa wykonywanych testów jest dodatnia – kontynuuje. Twierdzi też, że kolejną falę covida potwierdzają… badania ścieków.

W środę 1 marca MZ informowało, że poprzedniej doby badania potwierdziły 2992 zakażenia koronawirusem, w tym 787 ponownych. Zmarło 14 osób z COVID-19. Tydzień wcześniej, 22 lutego, badania potwierdziły 2770 zakażeń koronawirusem, w tym 736 ponownych. Zmarło 7 osób z COVID-19. Z kolei dwa tygodnie temu, 15 lutego, informowano o 1876 zakażeń koronawirusem.

Grzesiowski straszył covidowym armagedonem i kazał „wrócić za miesiąc”. Wracamy, a armagedonu nie ma [FOTO]

 

REKLAMA