ZALEWA NAS SZPRYCA. Niedzielski w coraz większej desperacji. „Dokonują pewnej redukcji zakupów, ale…”

Adam Niedzielski i szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne: PAP/Canva (kolaż)
Adam Niedzielski i szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne: PAP/Canva (kolaż)
REKLAMA

Kontrakty na szczepionki muszą ulec zmianie. Warunki, na których zostały zdefiniowane – przede wszystkim kompletny brak elastyczności w tych kontraktach – są nie do zaakceptowania – powiedział dziennikarzom w Brukseli minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w tej sprawie „KE działa dość opornie”.

„Byliśmy pierwszym krajem, który tak wyraźnie pokazał, że te kontrakty (na szczepionki) muszą ulec zmianie, że warunki, na których zostały zdefiniowane – przede wszystkim kompletny brak elastyczności w tych kontraktach – jest nie do zaakceptowania. Polska od roku prowadzi pewnego rodzaju negocjacje bezpośrednio z Pfizerem, ale też z Komisją Europejską, aby zmienić te warunki kontraktowe” – powiedział.

REKLAMA

„Zgodnie z kontraktem jesteśmy zmuszeni do kupowania ciągle pewnej ilości dawek, która w ogóle nie przystaje do liczby zachorowań” – zaznaczył, dodając, że dlatego formuła kontraktu musi zostać zmieniona.

Wskazał, że kolejne propozycje w tej sprawie nie wychodzą na przeciw oczekiwaniom. „Dokonują pewnej redukcji zakupów, ale nie wiążą w ogóle zakupu z bieżącą sytuacją epidemiczną” – powiedział.

Bezkompromisowy jak Niedzielski. Sommer: „Adam nagle odkrył, że…”

REKLAMA