Po fałszywych oskarżeniach o gwałt próbowali odebrać sobie życie. Ta kobieta niszczyła niewinne osoby

Próba samobójcza po fałszywych oskarżeniach o gwałt.
Próba samobójcza po fałszywych oskarżeniach o gwałt - zdj. ilustracyjne. / Fot. Reza Hasannia/Unsplash
REKLAMA

Trzech mężczyzn próbowało odebrać sobie życie po tym, jak zostali fałszywie oskarżeni o gwałt i handel ludźmi. Tą historią żyje Wielka Brytania.

22-letnia Eleanor Williams kłamała, niszczyła niewinnym osobom życie oskarżając ich o gwałt czy handel ludźmi. Prawda w końcu wyszła jednak na jaw.

REKLAMA

Fałszywie oskarżeni o gwałt mężczyźni zeznawali niedawno przed sądem. Trzech z nich przyznało, że próbowało popełnić samobójstwo.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Jeden z mężczyzn zeznał, że kłamstwa młodej dziewczyny uczyniły jego życie „piekłem na ziemi”. Spotkał się z atakami lokalnej społeczności, otrzymywał mnóstwo gróźb śmiertelnych, jego biznesy splajtowały, bo ludzie przestali korzystać z jego usług. – Do dziś mam blizny po próbie samobójczej – powiedział.

Inny z niesłusznie oskarżonych, Jordan Trengove, spędził aż 73 dni w areszcie. Celę współdzielił z prawomocnie skazanym przestępcą seksualnym. Gdy wyszedł i wydawało się, że sprawa nieco ucichła, 22-latka napisała w mediach społecznościowych wielkie oskarżenie w jego kierunku, dołączając zdjęcia z obitą twarzą. Później okazało się, że obrażenia zadała sobie sama. Przed domem Jordana odbywały się jednak liczne manifestacje, ludzie próbowali dokonać samosądu. Młody mężczyzna nie wytrzymał tego psychicznie i podjął próbę samobójczą.

Odebrać sobie życie próbował także Oliver Gardner. W jego przypadku fałszywe oskarżenie o gwałt mogło skończyć się przymusowym leczeniem psychiatrycznym.

Przed sądem 22-letnia Eleanor Williams nie okazała żadnej skruchy. Nie wyjaśniła, dlaczego formułowała fałszywe oskarżenia przeciwko mężczyznom. Sąd skazał ją na 8,5 roku pozbawienia wolności. Więcej na ten temat poniżej.

Fałszywie oskarżała mężczyzn o gwałty. Obrażenia zadawała sobie sama

 

REKLAMA