Michalkiewicz o „judenracie” GW i żydowskiej telewizji dla Polaków. Wielowieyska oburzona, Żukowska składa donos

Stanisław Michalkiewicz. Foto: PAP
Stanisław Michalkiewicz. Foto: PAP
REKLAMA

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska oraz posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska, są oburzone słowami, które prawicowy publicysta Stanisław Michalkiewicz wypowiedział w wywiadzie z portalem DoRzeczy. Lewicowa polityk zapowiedziała donos do Rady Etyki Mediów.

W wywiadzie z DoRzeczy Stanisław Michalkiewicz stwierdza, że „ojcowie założyciele Gazety Wyborczej i TVN, w latach stalinowskich, odpiłowywali narodowi polskiemu głowę, pozbawiając go szlachty, czyli warstwy przywódczej”, a teraz, m.in. atakując Jana Pawła II, chcą pozbawić Polaków namiastki szlachty, czyli duchowieństwa.

REKLAMA

Najprawdopodobniej w pierwszej wersji wywiadu publicysta użył bardzo ostrych określeń, które lewica uznała za antysemickie. W mediach społecznościowych są screeny, na których widać, że początkowo portal cytował Michalkiewicza, który mówi o „judenradzie Gazety Wyborczej” i „TVN, czyli żydowskiej telewizji dla Polaków”.

Pokrywałoby się to z tym, co ostatnio prawicowiec mówił na ten temat w nagraniu na YouTubie.


Czytaj więcej: Atak na Jana Pawła II. Michalkiewicz UJAWNIA „o co tak naprawdę chodzi”


Pierwsza wersja nie spodobała się m.in. dziennikarce „Gazety Wyborczej”, Dominice Wielowieyskiej, która na Twitterze napisała:

„Nie sądziłam, że Paweł Lisicki upadnie tak nisko. I co na to Piotr Semka? I Łukasz Warzecha? Na reakcję reszty, po tym jak ludzie tego pisma używali słowa «parchy», nie liczę. Swego czasu Andrzej Horubała zachował się tak jak wymaga tego przyzwoitość” – pisze dziennikarka.

Jej wpis skomentowała Anna-Maria Żukowska z Lewicy. Posłanka zapowiedziała donos do Rady Etyki Mediów.

„Co oni na to? Nic. Ja zawiadamiam Radę Etyki Mediów” – napisała polityk.

„Do tej pory proPiSowskie media nie posiłkowały się antysemityzmem, ale i ta granica została przekroczona. Zawiadamiam Radę Etyki Mediów” – dodała w innym wpisie.

REKLAMA