Drugie dno obietnicy prezesa PiS. Sommer: Kaczyński przyznał się, że…

Tomasz Sommer oraz Jarosław Kaczyński.
Tomasz Sommer oraz Jarosław Kaczyński. / foto: PAP (kolaż)
REKLAMA

Od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł – zapowiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do tej deklaracji odnieśli się na Twitterze m.in. redaktor naczelny nczas.com Tomasz Sommer oraz publicysta Adam Wielomski.

Podczas konwencji programowej „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości” prezes PiS zapowiedział, że od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł.

REKLAMA

Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus – poinformował Kaczyński.

W socjalistycznej ekstazie. Kaczyński zapowiada podniesienie „500 plus” oraz bezpłatne leki dla tych grup

Dodał, że będzie to kontynuacja i rozwijanie świadczeń skierowanych do rodzin. Do tej zapowiedzi prezesa PiS odniósł się na Twitterze redaktor naczelny nczas.com Tomasz Sommer.

„Podwyższając 500+ na 800+ Kaczyński przyznał się, że spowodował inflację na poziomie 60 proc” – napisał. Jego wpis z komentarzem podał natomiast publicysta Adam Wielomski.

„Jarosław Kaczyński to generalnie rzecz biorąc jest klęska Polski w każdej sferze. Demagogia + niekompetencja + służalczość wobec zagranicy” – stwierdził Wielomski.

REKLAMA