W socjalistycznej ekstazie. Kaczyński zapowiada podniesienie „500 plus” oraz bezpłatne leki dla tych grup

Jarosław Kaczyński.
Jarosław Kaczyński. / foto: PAP
REKLAMA

Od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł – zapowiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas konwencji programowej „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości” prezes PiS zapowiedział, że od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł.

REKLAMA

Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus – poinformował Kaczyński.

Szokująca zapowiedź prezesa PiS. Mentzen: Tylko Konfederacja będzie przeciwko

Drugie dno obietnicy prezesa PiS. Sommer: Kaczyński przyznał się, że…

Bezpłatne leki dla tych grup

Bezpłatne leki od 65. roku życia w bardzo krótkim czasie i ale także bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia – zapowiedział podczas niedzielnej konwencji prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Bezpłatne leki od 65. roku życia w bardzo krótkim czasie, oczywiście to wymaga pewnych rozwiązań prawnych i budżetowych, ale sądzę, że można też powiedzieć, że nowy rok to będzie początek tej sytuacji, ale także bezpłatne leki dla dzieci, młodzieży do 18. roku życia – mówił prezes podczas konwencji „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości”.

Zniesione opłaty za autostradę

Kaczyński zapowiedział też zniesienie opłat za przejazd aut osobowych autostradami.

– Jest kwestia, trochę mniejszej wagi, ale dla bardzo wielu ludzi dolegliwa, dla właścicieli samochodów, którzy jeżdżą po autostradach i drogach szybkiego ruchu. Jeżeli chodzi o opłaty państwowe to, jeśli tylko uda się uchwalić w odpowiednim czasie ustawy, to w najkrótszym możliwie okresie my to zniesiemy – zapowiedział lider PiS.

– Te sytuacje, gdzie autostrady są prywatne, albo są w jakiejś dzierżawie, takie wypadki też istnieją, tam obiecujemy, że w ciągu kolejnego roku to załatwimy – dodał Kaczyński.

REKLAMA