Braun przerwał wykład prof. Grabowskiego. Tłumaczy: Działałem w stanie wyższej konieczności [VIDEO]

Grzegorz Braun
Grzegorz Braun. / foto: screen YouTube
REKLAMA

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zablokował wykład prof. Jana Grabowskiego, który znany jest z tego, że próbuje udowadniać współudział Polaków w holokauście. Teraz tłumaczy, dlaczego to zrobił.

Zaczynając wykład Grabowski zdążył powiedzieć o „micie powszechnej pomocy Żydom”, który ma panować w Polsce. „Po około 10 minutach na salę wdarł się poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Najpierw wyrwał historykowi mikrofon i zaczął nim uderzać w mównicę. Następnie zniszczył kable do głośnika, a sam głośnik zrzucił na ziemię” – informuje „Gazeta Wyborcza”.

REKLAMA

– Nie ma zgody na obrażanie Polaków. Przerywam wykład, to jest Polska, nie będziemy pod niemieckim butem – powiedział poseł Konfederacji.


Czytaj więcej: Braun zablokował wykład prof. Grabowskiego. Interweniowała policja [VIDEO]


W swoich mediach społecznościowych polityk tłumaczy, dlaczego zdecydował się na przeprowadzenie interwencji poselskiej w tej formie.

„Wkroczyłem działając w stanie wyższej konieczności, bo za wyższą konieczność uważam kładzenie kresu tego typu prowokacjom wobec narodu polskiego w momencie kiedy znany notorycznie z antypolskiej, łajdackiej kontrfaktycznej, historycznej propagandy osobnik zdecydował snuć narrację, w której jak zwykle w jego twórczości Polscy patrioci zostali obsadzeni w roli czarnych charakterów i ja temu przysłuchiwać się biernie NiE zamierzam” – napisał na Twitterze konfederata.

Braun: Wynoś się z Polski

Do opuszczenia budynku wzywał Grzegorza Brauna dyrektor Instytutu – Miloš Řezník. Poseł Konfederacji krzyknął do niego, by „wynosił się z Polski”, bo „Niemiec w Warszawie będzie mnie pouczał, bym czegoś nie niszczył”.

Poseł Konfederacji pomylił się jednak, co do narodowości Řezníka, bo dyrektor Niemieckiego Instytutu Historycznego jest Czechem.

Ostatecznie prawicowemu politykowi udało się przerwać wykład i prof. Grabski nie wygłosił swoich tez o udziale Polaków w holokauście.

REKLAMA