Skromny jak Wałęsa. „Jestem człowiekiem sukcesu tysiąclecia” [VIDEO]

Lech Wałęsa. Foto: PAP
Lech Wałęsa. Foto: PAP
REKLAMA

Uczestnicy zorganizowanego przez PO i Donalda Tuska niedzielnego marszu zebrali się w południe na warszawskim placu Na Rozdrożu. Głos zabrał m.in. były prezydent Lech Wałęsa. Jak zwykle, skromny.

– Na tym spotkaniu chcę powiedzieć, że, jak dobrze wiecie, jestem człowiekiem sukcesu tysiąclecia – tak mówią niektórzy – oświadczył Wałęsa.

REKLAMA

– Robotnik, elektryk, dużo dzieci, cztery profesury honorowe, ponad sto doktoratów, a medali mam więcej jak Leonid Breżniew – wymieniał.

Marsz ma być protestem przeciw obecnym rządom. Biorą w nim udział liderzy wszystkich głównych ugrupowań opozycyjnych.

Marsz jest formą uczczenia rocznicy pierwszych pookrągłostołowych wyborów 4 czerwca 1989 roku. Odbywa się, według deklaracji organizatorów z PO, „przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami”.

Uczestnicy zebrali się przy placu Na Rozdrożu, gdzie umiejscowiona jest podwyższona platforma dla liderów marszu. W marszu biorą udział liderzy wszystkich głównych ugrupowań opozycyjnych. Na Placu na Rozdrożu można zauważyć m.in. Donalda Tuska i innych liderów Koalicji Obywatelskiej, a także Władysława Kosiniaka-Kamysza, Szymona Hołownię, Włodzimierza Czarzastego, Adriana Zandberga.

Po otwierających wystąpieniach rozpocznie się przemarsz. Trasa biegnie przez plac Na Rozdrożu, plac Trzech Krzyży, rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i kończy się na placu Zamkowym. Na placu Zamkowym ok. godz. 14 swoje główne przemówienie wygłosić ma Donald Tusk.

Marsz ma pokazać jedność Polaków w obronie demokracji i tolerancji, obecności Polski w Unii Europejskiej. Ma to być także marsz przeciwko złej władzy, ma służyć temu, żeby odsunąć PiS, skończyć z korupcją, podłością, kradzieżami – mówił PAP w piątek zapowiadając marsz Robert Kropiwnicki z PO.

Na marszu obecni są m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski czy były prezydent Lech Wałęsa. Wśród uczestników marszu widoczne są transparenty z hasłami m.in. „Abrakadabra niech zniknie pisowska makabra”, „Mam marzenie – Polska wolna od PiS”, „Kaczor lizodup Putina”, czy „Nie chcę żyć w świecie z książek Orwella”. Część uczestników, w tym Lech Wałęsa, ma również T-shirty z hasłem „KONSTYTUCJA”.

Uczestnicy marszu mają polskie i unijne flagi; pojawiły się też transparenty z ośmioma gwiazdkami.

Cała impreza ma się zakończyć ok. godz. 18.

Marsz 4 czerwca w Warszawie. Mentzen: Szkoda, że Tusk o tym nie wie [VIDEO]

REKLAMA