Amerykanie promują „trans-dumę” w Watykanie. Na ambasadzie zawisła TA flaga [FOTO]

Sześciobarwna flaga Progress Pride na budynku amerykańskiej ambasady przy Stolicy Apostolskiej / Foto: Twitter
Sześciobarwna flaga Progress Pride na budynku amerykańskiej ambasady przy Stolicy Apostolskiej / Foto: Twitter
REKLAMA

Amerykańska ambasada przy Stolicy Apostolskiej postanowiła świętować tęczowy „miesiąc dumy”. Wywieszono flagę „progresywnej dumy”. Tak amerykańska dyplomacja „uszanowała” naukę Kościoła katolickiego w Państwie Watykańskim.

1 czerwca amerykańska ambasada przy Stolicy Apostolskiej oświadczyła na Twitterze, że „świętuje miesiąc dumy” i dodała sześciobarwną flagę. Jak dodano, ambasada „opowiada się po stronie społeczności LGBTQI+ przeciwko dyskryminacji i innym formom prześladowania ze względu na to, kim są i kogo kochają”.

REKLAMA

Na załączonym zdjęciu widzimy „Progress Pride Flag” wywieszoną na budynku ambasady. Nie jest to zresztą pierwszy raz. W ubiegłym roku wywieszono jednak „tylko” sześciobarwną flagę.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Widniejąca na amerykańskiej ambasadzie flaga powstała w 2018 roku. Zaprojektował ją „niebinarny” Daniel Quasar. Czarne i brązowe paski mają oznaczać „zmarginalizowane osoby LGBTIQ+”, a niebieskie, różowe i białe – zmiennopłciowców. To zaś znajduje się na sześciobarwnej fladze LGBT. Według outrightinternational.org całość ma „reprezentować różnorodność i integrację”.

Amerykańska ambasada przy Watykanie wywiesiła flagę LGBT

REKLAMA