Sommer: Premier Morawiecki udaje idiotę

Tomasz Sommer, Mateusz Morawiecki Źródło: PAP, collage
Tomasz Sommer, Mateusz Morawiecki Źródło: PAP, collage
REKLAMA

Redaktor naczelny Najwyższego Czasu!, Tomasz Sommer, twierdzi, że szef pisowskiego rządu, Mateusz Morawiecki, „udaje idiotę” w kwestii kopalni w Turowie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wstrzymał wykonanie decyzji środowiskowej dotyczącej koncesji na wydobycie węgla dla kopalni w Turowie po 2026 r. Skargę na decyzję środowiskową złożyły jesienią 2022 r. m.in. Fundacja Frank Bold, Greenpeace oraz Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA.

REKLAMA

Szef rządu podczas konferencji prasowej w kopalni w Turowie wskazał, że decyzja nakazuje zamknąć kopalnię do końca 2026 r.

– To nie jest wyrok tylko na kopalnię, to jest wyrok na 60 tys. ludzi, którzy pracują w kopalni i wokół kopalni – powiedział.

Jak dodał, jest to też wyrok na bezpieczeństwo energetyczne dla milionów polskich rodzin. – Wyrok sądu, który jest szkodliwy, krzywdzący, działa na niekorzyść Polaków, polskich pracowników, polskich rodzin, taki wyrok jest wyrokiem bezprawnym” – ocenił. Dodał, że „każdy wyrok, który destabilizuje system energetyczny jest wyrokiem bezprawnym – podkreślił.

Premier zwrócił się do pracowników kopalni Turów, ale też innych. – My jesteśmy opiekunami, protektorami polskiego górnictwa węgla kamiennego i węgla brunatnego i nie pozwolimy zamknąć polskiego górnictwa – zadeklarował.

W cytowanych przez profil Kancelarii Premiera na Twitterze słowach Morawiecki stwierdził: – Jak tak można? Zadajmy sobie to pytanie: Czy to możliwe, by organizacje ekologiczne czy środowiskowe z Polski czy jakieś miasto zaskarżyły jakąś kopalnię czy zakład innego państwa? Czy można sobie wyobrazić ten scenariusz? Nie. Ale w Polsce taki scenariusz się zrealizował.

Warszawskiemu politykowi odpowiedział redaktor naczelny Najwwższego Czasu!, Tomasz Sommer, która stwierdził, że premier „udaje idiotę”.

„Premier Morawiecki udaje idiotę. Przecież dokładnie tak samo było w przypadku elektrowni w Ostrołęce. Wystarczy przeczytać „Kompendium wiedzy o elektrowniach” Zadrożniaka” – napisał w swoich mediach społecznościowych Sommer.

„Wolne sądy” w służbie ekoobłąkanych. WSA nakazał wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów

REKLAMA