Ukradli skrzynie z amunicją. Gdy się zorientowali, co jest w środku, zatopili je w stawie

Skrzynie z amunicją / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
Skrzynie z amunicją / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
REKLAMA

Trzy osoby zatrzymane w sprawie kradzieży w Węglińcu skrzynek z amunicją z wagonu kolejowego, nie wiedziały, co kradną. Asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji podał w środę, że w obawie przed konsekwencjami szybko pozbyli się łupu.

Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka poinformował, że cztery skrzynie z amunicją zostały skradzione w niedzielę z pociągu specjalnego obsługiwanego przez amerykańskich żołnierzy, który zatrzymał się w Węglińcu.

REKLAMA

Asp. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji relacjonował, że sprawą zajęli się funkcjonariusze ze Zgorzelca i Wrocławia, a także prokuratorzy. Ustalili, że kradzieży dopuścili się trzej mężczyźni z powiatu zgorzeleckiego. Są w wieku 26, 34 i 39 lat. Są znani miejscowym policjantom „z wcześniejszych występków przeciwko mieniu”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

– Mężczyźni włamali się do wagonu licząc na intratny łup. Gdy zorientowali się, co skradli, przestraszyli się, a w obawie przed poważnymi konsekwencjami postanowili porzucić łup – powiedział Ratajczyk.

Policjanci z komisariatu w Pieńsku i komendy powiatowej w Zgorzelcu w środę rano odnaleźli skrzynie. Były zatopione w stawie w Starym Węglińcu. Trzy z nich miały oryginalnie plomby. Nie miały oznak ingerencji co do zawartości. Jedna została otwarta, ale znajdował się w niej komplet amunicji.

Kradzież skrzyń z amunicją. Amerykanie stracili je w Węglińcu. Są zatrzymania

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Prowadzi je w kierunku m.in. przestępstwa kradzieży z włamaniem do wagonu transportowego. Rzecznik prokuratury Tomasz Czułowski powiedział w środę późnym popołudniem, że czynności z zatrzymanymi trwają. Nie podał szczegółów.

Za kradzież z włamaniem można trafić do więzienia na 10 lat.

Zgorzelecka policja nie podała, czy w rejonie Węglińca często dochodzi do okradania transportów kolejowych. Lokalny portal informacyjny eluban.pl wskazał, że okradanie wagonów w tej okolicy „nie jest niczym nowym”.

REKLAMA