Interwencja Konfederacji ws. afery wizowej. „Kaczyński musiał mieć informacje o skali tego procederu”

Stanisław Tyszka, Jacek Bartyzel Źródło: X/Konfederacja
Stanisław Tyszka, Jacek Bartyzel Źródło: X/Konfederacja
REKLAMA

– Interweniujemy, jako posłowie Konfederacji, ws. afery wizowej, czyli tej olbrzymiej afery korupcyjno-imigracyjnej, która rozwijała się przez lata w Ministerstwie Sprawiedliwości, ale obejmowała też szereg innych instytucji państwowych. Urzędy wojewódzkie, odgrywają w tym wszystkim istotną rolę, dlatego jako posłowie składamy dzisiaj interwencję – mówił podczas konferencji Konfederacji poseł Stanisław Tyszka z Nowej Nadziei Sławomira Mentzena.

Tyszka twierdzi, że afera wizowa rozwijała się przez lata, a „mister spraw zagranicznych, minister spraw wewnętrznych i inni ministrowie” przymykali na nią oko.

REKLAMA

Konfederaci chcą utworzenia komisji śledczej, przed którą stanęliby m.in. były wiceminister Piotr Wawrzyk i minister Zbigniew Rau „który się powinien natychmiast podać do dymisji”, premier Morawiecki i Jarosław Kaczyński, bo „wierzymy, że Jarosław Kaczyński musiał mieć informacje o skali tego procederu”.

Tyszka przytoczył liczby, z których wynika, że w 2022 roku Polska przyjęła na pierwszy pobyt ponad 700 tys. imigrantów.

– PiS to jest partia masowej i niekontrolowanej imigracji. PiS oszukuje swoich wyborców –
stwierdził poseł. – […] przymykali oko na funkcjonowanie mafii wizowych w Polsce i na całym świecie przy konsulatach.

Podczas konferencji głos zabrał także Jacek W. Bartyzel – kandydat Konfederacji na posła z ostatniego miejsca w okręgu warszawskim.

– Jeśli chodzi o tę aferę wizową, to jest afera PiS-u, ale należy zwrócić także uwagę, że ta proimigracyjna polityka PiS-u nie przeszkadzała także dzisiejszej tak zwanej opozycji. Dzisiejsza tak zwana opozycja pod ten temat podczepiła się dopiero, gdy ta afera wybuchła. Podczepiła się pod tę krytykę, ale tak naprawdę przez długi czas byli z tej polityki w zasadzie zadowoleni, a nawet domagali się, by ona była jeszcze bardziej przyzwalająca na nielegalną imigrację –
mówił Bartyzel.

Cała Konferencja:

Awantura w Polsat News. Krzysztof Bosak powiedział prawdę o nielegalnej imigracji. Czarzasty i Zgorzelski się zagotowali [VIDEO]

REKLAMA