Piwowarczyk: „Ograniczyć liczbę ministerstw do sześciu”. Wolnościowe odpowiedzi na pytania z kolejnych debat

Radosław Piwowarczyk Fot. Facebook
Radosław Piwowarczyk Fot. Facebook
REKLAMA

Redaktor Najwyższego Czasu!, Radosław Piwowarczyk, za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał, jak jego zdaniem powinny brzmieć wolnościowe odpowiedzi na pytania z kolejnych dwóch debat wyborczej.

Mający wolnościowe poglądy redaktor Najwyższego Czasu!, Radosław Piwowarczyk, podzielił się z obserwującymi go na Twitterze użytkownikami swoimi odpowiedziami na pytania z dwóch debat wyborczych, organizowanej przez Super Express i Polskie Radio 24 oraz TVN24. Zdaniem dziennikarza tak właśnie powinien na nie odpowiedzieć wolnościowiec.

REKLAMA

Poniżej wszystkie pytania i odpowiedzi:

„Jak skutecznie i szybko walczyć z rosnącymi cenami?”

Likwidując ich przyczyny. Trzeba skończyć z rozdawnictwem, dodrukowywaniem pieniędzy i zadłużaniem państwa oraz radykalnie obniżyć podatki.

„Polska zajmuje 23. miejsce w UE pod względem wskaźnika równouprawnienia płci. (…) Czy i jak go poprawić?”

Mężczyźni i kobiety z natury są różni i dlatego osiągają różne rezultaty. Każdy powinien być równy wobec prawa, zaś równouprawnienie sprowadza się do wyrównywania rezultatów, co nie jest pożądane.

„Czy refundacja in vitro jest receptą na kryzys demograficzny?”

Kryzys demograficzny wynika przede wszystkim z przyczyn kulturowych, a nie ekonomicznych. Państwo nie powinno finansować żadnych zabiegów medycznych.

„Jak (…) powinno się rozwiązać kwestię aborcji?”

Życie człowieka powinno być bezwzględnie chronione. Zabójstwo jest dopuszczalne jedynie w samoobronie, a więc kiedy zagrożone jest życie matki.

TVN24: Pytanie o embargo na ukraińskie zboże.

Konkurencja musi odbywać się na równych zasadach. Trzeba dążyć do zlikwidowania unijnych obciążeń polskiego rolnictwa, a potem wprowadzić wolny handel z Ukrainą.

„Co zamiast ZUS-u? Co zamiast podatków? I jak nie w Unii, to gdzie?”

Zamiast ZUS-u prywatne ubezpieczenia. Podatki muszą być, ale znacznie niższe niż obecnie. Nie dla UE, tak dla europejskiej wolnorynkowej współpracy gospodarczej.

TVN24: Pytanie o stosunki państwo-kościół.

Należy wprowadzić przyjazny rozdział kościoła od państwa. Kościoły powinny się same finansować, ale państwo nie może utrudniać im działalności.

TVN24: Pytanie o propozycje dotyczące mieszkalnictwa.

Trzeba uwolnić grunty pod zabudowę, znieść całą masę absurdalnych regulacji i podatków. Należy skończyć z mitycznym budowaniem mieszkań przez państwo.

TVN24: Pytanie o sferę budżetową.

Należy wprowadzić zakaz uchwalania budżetu z deficytem, radykalnie zredukować liczbę urzędników i ograniczyć liczbę ministerstw do sześciu. Ze sfery budżetowej trzeba koniecznie wyprowadzić oświatę i służbę zdrowia. Urzędnicy, którzy zostaną powinni zarabiać znacznie lepiej.

TVN24: Pytanie o kolejki do lekarzy specjalistów i „poprawę sytuacji chorych na raka oraz osób w kryzysie psychicznym”.

Trzeba skończyć z komunistycznym reliktem, jakim jest świadczenie usług zdrowotnych przez państwo. Służbę zdrowia należy sprywatyzować.

Redaktor Piwowarczyk odpowiedział także na pytania z poprzedniej debaty:

Piwowarczyk: Tak powinny brzmieć wolnościowe odpowiedzi na pytania z debaty

REKLAMA