Miałki jak Duda. Świadczenia socjalne dla Ukraińców – zostawić czy odebrać?

Prezydent Andrzej Duda. / foto: PAP
Prezydent Andrzej Duda. / foto: PAP
REKLAMA

Stosunki na linii Polska – Ukraina stają się coraz bardziej napięte. Już nawet w mainstreamie zastanawiają się, czy należałoby obciąć świadczenie socjalne dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce. Spytany o to został wprost prezydent Andrzej Duda. I nie potrafił wprost odpowiedzieć.

Goszczący w Polsat News Duda pytany był, czy świadczenia socjalne dla Ukraińców przebywających w Polsce powinny zostać wygaszone. Mowa o wsparciu finansowym dla tych obywateli Ukrainy, którzy dotarli do Polski po 24 lutego 2022 r.

REKLAMA

Na tak postawione pytanie Duda odpowiedział tak, by nic z tej odpowiedzi nie wynikało.

Uważam, że trzeba przyjąć rozwiązanie racjonalne, z myślą o ludziach. Oczywiście można dokonać pewnej weryfikacji, kto pobiera te świadczenia, jak pobiera te świadczenia itd. Liczba osób, które są zarejestrowane i te świadczenia pobierają jest liczbą zamkniętą. My wiemy, kto pobiera te świadczenia, więc jesteśmy w stanie zweryfikować – podkreślił prezydent.

Dopytany o to, czy odbierać świadczenia socjalne, znów odpowiedział naokoło: – Myślę, że to decyzja, którą trzeba podjąć bardzo spokojnie, z dużym rozmysłem.

Na etapie emocji, w których byliśmy i niektórzy cały czas są, padały różne wypowiedzi z jednej i drugiej strony. Spokojnie, spokojnie. Pamiętajmy, że na sporze przede wszystkim korzystają inni – dodał prezydent Duda.

Mentzen: Nie rozumiem, dlaczego dalej płacimy 40 złotych dziennie za pobyt Ukraińca w Polsce

 

REKLAMA