Ewa Zajączkowska-Hernik MOCNO: „Banda oszołomów, która zagwarantowała sobie dożywotnie kawalerstwo” [VIDEO]

Ewa Zajączkowska-Hernik. Zdjęcie: Twitter (screen)
Ewa Zajączkowska-Hernik. Zdjęcie: Twitter (screen)
REKLAMA

Niedawno w Warszawie odbył się kongres założycielski fundacji Patriarchat. Jej pomysłodawcą jest Mateusz Curzydło, wcześniej prowadzący stowarzyszenie Patriarchat. Kontrowersyjna organizacja jest łączona przez media z Konfederacją. Ludzie odpowiedzialni za Patriarchat nie mają jednak z prawicową koalicją nic wspólnego, co jasno i dobitnie podkreśliła podczas wizyty w Radiu Rekord Ewa Zajączkowska-Hernik, kandydatka Konfederacji w wyborach do Sejmu.

– Kobiety były częścią gospodarstwa domowego o statusie wyższym niż zwierzęta, czy dobytek ruchomy, ale mimo wszystko nieuczestniczącym na równych prawach w procesach decyzyjnych. No i to jest tak naprawdę, jeżeli mówimy o relacji między kobietami a mężczyznami, moim zdaniem układ zdrowy i układ patriarchalny esencjonalnie. Dbamy o dobro należących do siebie kobiet, ale traktujemy je nie jako partnerów, ale jako część dobytku – mówił w czasie konwencji Ronald Lasecki, mieniący się politologiem i publicystą.

REKLAMA

W konwencji uczestniczył założyciel „Najwyższego Czasu!” i współzałożyciel Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, jednak był on tam jedynie w roli gościa. Polityk Nowej Nadziei nie ma nic wspólnego z organizacją.

– Prezes Janusz Korwin-Mikke rzeczywiście pojawił się na spotkaniu tej fundacji – wyjaśniała w Radiu Rekord Zajączkowska-Hernik. – I, co ciekawe, wczoraj połączył się z nami, kobietami Konfederacji, online. Było kilkadziesiąt fajnych babeczek. I prezes nas za to przeprosił. Powiedział wprost, że to było niepotrzebne. Nie spodziewał się takich konsekwencji. I przeprasza, że musiałyśmy tłumaczyć się z jego obecności w tym miejscu. I też pamiętajmy, że prezes Janusz Korwin-Mikke wyszedł w trakcie tego spotkania, bo te tezy były dla niego zbyt mocne – wyjaśniła kandydatka Konfederacji w wyborach do Sejmu.

A na swoim koncie na Twitterze dodała:

Ktoś może powiedzieć, że przesadziłam, ale niestety. Jak ktoś uważa, że kobieta jest częścią inwentarza itd. zasługuje na takie określenie.

Panowie z Fundacji Patriarchat zagwarantowali sobie dożywotnie kawalerstwo. Jeżeli taki był ich cel, bo nie znoszą kobiet – chapeau bas!

Ewa Zajączkowska-Hernik: Dlaczego Adam Niedzielski nie siedzi w więzieniu? [VIDEO]

REKLAMA