
W Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie w sprawie obostrzeń epidemicznych, które będzie obowiązywać co najmniej do 30 września.
Nowe rozporządzenie nabiorą mocy 31 sierpnia. Wpis w dzienniku ustaw przedłuża dotychczasowe obostrzenia. Oznacza to, że w niektórych pomieszczeniach wciąż będzie obowiązywał przymus zasłaniania ust i nosa.
Reżim noszenia masek wciąż będzie obowiązywał w budynkach, w których prowadzona jest działalność lecznicza i aptekach.
Inne zmiany, które wprowadza rozporządzenie
„Ponadto rozporządzenie wprowadza regulację, zgodnie z którą wniosek o przywrócenie na listę oczekujących, świadczeniobiorca będzie mógł zgłosić nie później niż w terminie 14 dni od dnia zakończenia obowiązywania uprawnienia do przywrócenia na tę listę bez konieczności uprawdopodobnienia, że niezgłoszenie się nastąpiło z powodu siły wyższej” – informuje radiozet.pl.
Nie zrezygnują z rozdawnictwa. Morawiecki przewiduje inflację w 2023 roku