Napisał „dzień dobry” na Facebooku, aresztowała go izraelska policja

terroryzm
terroryzm

Młody Palestyńczyk wrzucił swoje zdjęcie na słynny portal społecznościowy z dopiskiem „dzień dobry”. Kilka godzin później izraelska policja aresztowała go w obawie przed atakiem terrorystycznym. Jak się później okazało, wszystkiemu winne było błędne tłumaczenie dokonane przez algorytm Facebooka.

Teoretycznie opcja „tłumaczenia” miała pomóc w komunikacji ludzi z różnych zakątków świata, posługujących się różnymi narzeczami. W praktyce przysparza użytkownikom Facebooka wiele radości i śmiechu, gdy ci korzystając z niej uzyskują przedziwne wyniki całkowicie oddalone od oryginalnego znaczenia.

Przeczytaj koniecznie: Jeden Polak nie żyje, drugi jest aresztowany. Tragedia w Irlandii Północnej. Śledczy: sprawa jest tajemnicza

Nie do śmiechu było jednak Halawimowi Halawiemu, który przez nieporozumienie został potraktowany jak terrorysta.

Młody Palestyńczyk wrzucił na Facebooka zdjęcie z pracy z podpisem „dzień dobry”, natomiast automat przetłumaczył je na hebrajski „atakuj ich”. Izraelska policja od razu zareagowała. Oficer który odpowiada za całe nieporozumienie nie zna języka arabskiego więc musiał zawierzyć internetowemu tłumaczeniu.

Dodatkowo zdjęcie zostało zrobione na budowie, a Halawim pozuje na nim na tle koparki. Podobne pojazdy były już wcześniej wykorzystywane przy atakach terrorystycznych, co jedynie utwierdziło policję w słuszności podjętych kroków.

Podejrzany był przetrzymywany przez kilka godzin, dopóki nie okazało się, że całemu zajściu jest winien program komputerowy.

źródło: o2.pl, http://news.sky.com

Zobacz też: Szokujące nagranie. Jako ona to przeżyła? Piorun trafia w parasolkę trzymaną przez dziecko [VIDEO]

Czytaj też: Dlaczego ludzie boją się krwi zupełnie jak myszy? Naukowcy znaleźli niezwykłą odpowiedź

Czytaj też: Sensacyjne znalezisko w zamku Czocha. „To dowód, że w okolicy produkowano hitlerowską wunderwaffe”