Bareja wiecznie żywy. Zakaz handlu wchodzi w życie. Pierwsza stacja benzynowa ze sklepem mięsnym

stacja benzynowa mięsny niedziela zakaz handlu
Stacja Lotos ze sklepem mięsnym. / fot. Prt Sc Wykop.pl

Już jutro pierwsza niedziela z zakazem handlu. W życie oprócz ustawy, wdrażane jest to, co do niedawna było tylko żartem. W Szczecinie otworzono właśnie pilotażowy projekt, czyli sklep mięsny przy stacji benzynowej.

Panie tu nie jest salon damsko-męski. To jest kiosk ruchu, ja to mięso mam – ten tekst padł w kultowym filmie Barei „Miś”. Za czasów rządów PiS sprzedawcy będą mogli z kolei mówić: Panie, tu jest Lotos, ja tu mięso mam!!

Czytaj także: Kolejna odpowiedź na zakaz handlu w niedzielę. Sieci handlowe zmieniają godziny otwarcia sklepów. Już od dziś

Grupa Lotos otwiera bowiem pierwszy sklep mięsny przy stacji benzynowej. Projekt zostanie zrealizowany w Szczecinie, ale spółka zapewnia, że podobne inwestycje chce wdrażać w życie przy innych swoich stacjach.

Od czasu uchwalenia bubla prawnego, jakim jest ustawa o zakazie handlu w niedzielę, było wiadomo, że przedsiębiorcy będą starali się ją ominąć na różne sposoby. Tych jest wiele – bo w ustawie przewidziano ponad 30 wyjątków.

Warto przeczytać: Biedronka otwiera pięć sklepów w niedzielę z zakazem handlu. A Solidarność chce żeby niedziela trwała 31 godzin

Jednym z nich jest handel na stacjach benzynowych. I przez to właśnie Orlen planuje rozszerzyć działalność na sprzedaż mięsa i wędlin, ale też sprzętów RTV AGD, perfum, a nawet obuwia i biżuterii. Podobne inwestycje wdraża w życie Lotos, który już otworzył pierwszy sklep mięsny.

W ten sposób chcemy przetestować nowy koncept sprzedaży, a jeśli sprawdzi się w takiej lokalizacji, mamy pomysł na rozwój – mówi Arkadiusz Lis, dyrektor handlowy delikatesów mięsnych Bohun.

Dodatkowym walorem nietypowej lokalizacji jest prawna możliwość otwarcia sklepu we wszystkie niedziele i inne dni wolne. Jednak naszym celem nie jest głównie handel w wolne niedziele, mimo że prawo daje nam takie możliwości – dodaje Lis.

Zobacz też: Głupota stała się faktem. Zakaz handlu już obowiązuje. Sprawdź, kiedy i gdzie zrobisz zakupy [LISTA]

Źródło: se.pl/wiadomoscihandlowe.pl/nczas.com

Reklama / Advertisement

Comments are closed.