Bareja wiecznie żywy. Zakaz handlu wchodzi w życie. Pierwsza stacja benzynowa ze sklepem mięsnym

stacja benzynowa mięsny niedziela zakaz handlu
Stacja Lotos ze sklepem mięsnym. / fot. Prt Sc Wykop.pl

Już jutro pierwsza niedziela z zakazem handlu. W życie oprócz ustawy, wdrażane jest to, co do niedawna było tylko żartem. W Szczecinie otworzono właśnie pilotażowy projekt, czyli sklep mięsny przy stacji benzynowej.

Panie tu nie jest salon damsko-męski. To jest kiosk ruchu, ja to mięso mam – ten tekst padł w kultowym filmie Barei „Miś”. Za czasów rządów PiS sprzedawcy będą mogli z kolei mówić: Panie, tu jest Lotos, ja tu mięso mam!!

Czytaj także: Kolejna odpowiedź na zakaz handlu w niedzielę. Sieci handlowe zmieniają godziny otwarcia sklepów. Już od dziś

Grupa Lotos otwiera bowiem pierwszy sklep mięsny przy stacji benzynowej. Projekt zostanie zrealizowany w Szczecinie, ale spółka zapewnia, że podobne inwestycje chce wdrażać w życie przy innych swoich stacjach.

Od czasu uchwalenia bubla prawnego, jakim jest ustawa o zakazie handlu w niedzielę, było wiadomo, że przedsiębiorcy będą starali się ją ominąć na różne sposoby. Tych jest wiele – bo w ustawie przewidziano ponad 30 wyjątków.

Warto przeczytać: Biedronka otwiera pięć sklepów w niedzielę z zakazem handlu. A Solidarność chce żeby niedziela trwała 31 godzin

Jednym z nich jest handel na stacjach benzynowych. I przez to właśnie Orlen planuje rozszerzyć działalność na sprzedaż mięsa i wędlin, ale też sprzętów RTV AGD, perfum, a nawet obuwia i biżuterii. Podobne inwestycje wdraża w życie Lotos, który już otworzył pierwszy sklep mięsny.

W ten sposób chcemy przetestować nowy koncept sprzedaży, a jeśli sprawdzi się w takiej lokalizacji, mamy pomysł na rozwój – mówi Arkadiusz Lis, dyrektor handlowy delikatesów mięsnych Bohun.

Dodatkowym walorem nietypowej lokalizacji jest prawna możliwość otwarcia sklepu we wszystkie niedziele i inne dni wolne. Jednak naszym celem nie jest głównie handel w wolne niedziele, mimo że prawo daje nam takie możliwości – dodaje Lis.

Zobacz też: Głupota stała się faktem. Zakaz handlu już obowiązuje. Sprawdź, kiedy i gdzie zrobisz zakupy [LISTA]

Źródło: se.pl/wiadomoscihandlowe.pl/nczas.com

11 KOMENTARZE

 1. PiS w dążeniu do socjalizmu przegania wszystkich. Antypolskich rządów ciąg dalszy.

 2. Ale zeby ‚Bohun’?! Liczylem ze na Narodowych Stacjach miesny bedzie nazywal sie co najmniej ‚Wolodyjowski’…

 3. Haaalo! Ile dziennikarz ma lat? Orlen i Lotos to spółki skarbu państwa. Zakaz handlu ma uderzyć w zagraniczne spółki, które wywożą pieniądze z Polski, przez co my jako obywatele jesteśmy biedniejsi i płacimy więcej za produkty.

  • Wywożą pieniądze z Polski? A po co za granicą są polskie pieniądze? Do tapetowania ścian? I jaki to ma związek z tezą, że my jako obywatele jesteśmy biedniejsi? Jeśli to nie są puste slogany, to proszę to udowodnić!

   • Takie jest myślenie „polactwa homo sovieticus” Myślą, że jak odizolujemy się od reszty świata jak Korea Północna i nie będzie importu, ani eksportu, to Polska będzie bogata – takiego chuja kurwa! To są ameby ekonomiczne, nie powinny mieć głosu w wyborach, bo potem dochodzą do władzy tacy idioci jak PiS.

   • Takie jest myślenie „polactwa homo sovieticus” Myślą, że jak odizolujemy się od reszty świata jak Korea Północna i nie będzie importu, ani eksportu, to Polska będzie bogata – takiego chuja kurwa! To są ameby ekonomiczne, nie powinny mieć prawa głosu w wyborach, bo potem dochodzą do władzy tacy idioci jak PiS.

 4. mieszkam w Austrii tu zawsze sklepy zamknięte w niedziele i się zyje normalnie
  stacje sa otwarte ale miesa na nich się nie kupi co za pomysły

  • Tyle że tutaj najpierw się rozbudzi apetyty motłochu wmawiając mu medialnie zewsząd, że będą zwolnienia, że są pogwałcone prawa konsumenta itp., a motłoch to kupi i będzie w sondażach głosował za handlem w niedzielę (handel, handel, handel – to charakterystyka Żydów). Tak podjarany . Ja pracowałem kilka razy w Austrii i wiem, że tam w niedziele sklepy są pozamykane, ale gdy gadaliśmy z córką mojego pracodawcy i powiedziałem, że w moim mieście funkcjonuje całodobowa poczta, też czynna w niedzielę, to zrobiła wielkie oczy.

 5. Pismatolstwo jak zwykle czego się dotknie to spieprzy. Handel w niedzielę to jednak nic w porównaniu z nowym kodeksem pracy. Niech się pisowski elektorat szykuje na bezrobocie jak niedawno w Hiszpanii:25%. Oni tam też mieli świetne pomysły przy zmianach w kodeksie pracy.

 6. Barierą mogą być miejsca parkingowe. Nie każda stacja ma odpowiednio duży parking czy możliwość jego powiększenia.

Comments are closed.