REKLAMA

Kontrowersyjny pastor

Muhammad dziś jest przekonany, że zdjęcie miałoby na pewno wpływ na wybory prezydenckie w 2008 roku. No i pewnie by tak było. Przyszły prezydent miał wtedy dość problemów z powodu swojej znajomości z uznanym za rasistowskiego murzyńskim pastorem wspólnoty Trinity United Church of Christ – Jeremiah Wrightem. A Wright był dla Obamy nie tylko pastorem w kościele, do którego Obama chodził przez 20 lat. Udzielił mu ślubu i ochrzcił dzieci. Niestety dla byłego prezydenta, jego porywające kazania atakujące amerykańską politykę, białego człowieka i proizraelską politykę USA narobiły mu kłopotów i zamieszania w mediach. Co by było, gdyby na światło dzienne jeszcze wyszło zdjęcie z Farrakhanem, czyli takim Wrightem do potęgi?

REKLAMA

Nation of Islam

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Jak opisuje Breitbart.com, Louis Farrakhan (urodzony jako Louis Eugene Walcott) stoi na czele organizacji Nation of Islam od 1981 roku. Jej główną siedzibą jest meczet Maryam w Chicago. Grupę założył w latach trzydziestych Wallace Fard Muhammad, uważający siebie za przybyłego na ziemię mesjasza (boga) i islamskiego mahdiego. Studenci z Arabii Saudyjskiej, którzy przyjeżdżają do USA uczyć się języka i dowiadują się o NOI, są zdumieni, że ktoś może uważać taką doktrynę za islam. Członkowie NOI zdają się wierzyć, że biali ludzie są diabłami stworzonymi przez murzyńskiego mędrca Jakuba na greckiej wyspie Patmos 5 tys. lat przed Chrystusem. Według koncepcji NOI, rasa Murzynów pojawiła się więc pierwsza – i to od niej pochodzi biała. Nadejście Farda Muhammada miało oznaczać czas apokalipsy, podczas której dominacja białej rasy miała zostać zniszczona. Można ogólnie powiedzieć, że NOI propaguje pewien rodzaj religii dla Murzynów, oparty na wierze w Allaha z elementami ognistej retoryki przeciwko białemu człowiekowi. Swoją popularność zawdzięcza oratorskim talentom swoich przywódców oraz różnym gwiazdom czy amerykańskim raperom, którzy ją wyznają. Do najbardziej znanych członków NOI należeli Malcolm X (który przeszedł w końcu na sunnicki islam) i bokser Muhammad Ali. Od stosunkowo niedawna NOI ma powiązania z scjentologią i dianetyką (tzw. nauka o zdrowiu umysłowym), co rodzi kolejne tarcia w łonie organizacji i nie osłabia krytycyzmu.

Kastrowanie Murzynów

Zdarza się, że i po lewej stronie. Southern Povery Law Center (SPLC), radykalna organizacja lewicowa zajmująca się tropieniem rasizmu i homofobii, tworząca listę tzw. grup nienawiści (wśród nich znajdują się tradycyjni katolicy i grupy prorodzinne), zauważa, że NOI stworzyła wiele programów mających na celu osiągnięcie przez nią samowystarczalności. SPLC wymienia, że NOI otworzyła piekarnie czy restauracje, a także sprzedawała kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry. Dodaje, że grupa Farrakhana jest też właścicielem ziemi i farm w Michigan i Georgii, gdzie produkuje żywność ekologiczną sprzedawaną potem w sklepach i w ramach sprzedaży internetowej. SPLC, która wytypowała blisko tysiąc grup nienawiści w USA, wyselekcjonowała NOI za względu na retorykę anty-LGBT przywódcy organizacji. Jak podaje, według Farrakhana homoseksualizm jest rezultatem reakcji chemicznej po celowym ataku prowadzonym przez rządowych naukowców w celu chemicznego wykastrowania populacji Murzynów. Odpowiedzialna za to ma być skażona woda i żywność. Akcja prowadzić ma do obniżenia ilości spermy u populacji Murzynów, a lekarstwem ma być spożywanie ekologicznej żywności, sprzedawanej przez sklepy NOI i rekomendowanej przez Ministerstwo Rolnictwa tej organizacji.

CZYTAJ DALEJ

REKLAMA