Niemcy będą tyrać do siedemdziesiątki? Ktoś musi utrzymywać imigrantów

Imigranci i Angela Merkel/foto: twitter, PAP
Imigranci i Angela Merkel/foto: twitter, PAP

Kiedy w 2015 r. Angela Merkel entuzjastycznie zaprosiła wszystkich uchodźców do Europy, nikt nie był nawet w stanie przewidzieć, co się stanie. Imigranci, którzy mieli ożywić gospodarkę państw zachodniej Europy, ku zdziwieniu postępowców okazali się niewykwalifikowanym motłochem, który w przeważającej większości żyje z zasiłków. Niemieccy naukowcy z przerażeniem oszacowali koszty polityki pt. “Refugees Welcome”.

Profesor Matthias Lücke z Uniwersytetu w Kilonii wyliczył w 2016 r., że przyjęcie uchodźców kosztowało niemieckich podatników 25,7 miliardów euro. Potem było jeszcze gorzej.

Dane za ubiegł rok wskazują, że za tolerancyjną politykę otwartych drzwi Niemcy zapłacili według szacunków 37 miliardów euro. Naukowcy alarmowali, że wydatki będą szybko wzrastać.

W lutym 2017 r. osobisty doradca ekonomiczny Angeli Merkel Hans-Werner Sinn ostrzegał, że wydatki mogą osiągnąć 340 miliardów, co stanowiło 10 proc. PKB Niemiec na 2017 r.

Inne analizy z tego samego roku dowodziły, że imigranci wcale nie planują wracać do swoich państw po zakończeniu trwających tam konfliktów. Zdecydowana większość woli zostać.

ZOBACZ: Tomasz Komenda ostro do tych, którzy wrobili go w więzienie. „Nie spocznę, dopóki nie zrobię tego!”

Niektóre opinie wskazują, że jeżeli wydatki socjalne państwa dalej będą rosnąć w takim tempie, to władzom nie pozostanie nic innego, jak podnieść wiek emerytalny do nawet 70 lat.

Warto mieć przy tym na uwadze, że Niemcy starzeją się w bardzo szybkim tempie, co sprawia dodatkowe problemy. Coraz mniej osób pracuje na rosnącą społeczność emerytów i bezrobotnych uchodźców.

SPRAWDŹ TAKŻE: Wiadomo jakiej kwoty będzie się domagał Tomasz Komenda. Ćwiąkalski podał wysokość żądanego odszkodowania

Źródło: voiceofeurope.com

54 KOMENTARZE

  1. Co wy zalujecie te hitlerowskie scierwa niech zdychaja karma wraca za wymordowanie kilkudziesięciu milionow ludzi jakby to bylo w 17 wieku po wojnie ten narod powinien byc unicestwiony a nie jeszcze nagrodzony przez zdrajcow z usa i anglii

  2. Za ten komentarz powinieneś dostać pół roku. Co ma obecne pokolenie wspólnego z Hitlerem oprócz stygmatyzowania i wstydzenia się za historie???..

    • A ty powinieneś dostać w ryj lewacki trolu. Co ma wspólnego ? – to ze ten parszywy pohitlerowski narodek już trzeci raz rujnuje Europę tym razem islamem.

      • Co za to moga zwykli mlodzi niemcy jak maja odpowiedziec za historie glabie co maja z tym wspolnego tylko bo sa niemcami przemysl

      • to ty jestes pojechany,co z tym maja mlodzi niemcy to mlodziez ludzie co maja wspolnego z historia pomysl zanim cos napiszesz

Comments are closed.