Gigantyczne odszkodowanie za molestowanie seksualne

Pół miliarda dolarów otrzymają b. gimnastyczki, które były molestowane seksualnie przez lekarza amerykańskiej federacji gimnastycznej. To pierwszy taki proces i pierwsze tak ogromne odszkodowanie.

Skandal w amerykańskiej gimnastyce ujawnił ponad rok temu dziennik „Indianapolis Star”. Gazeta podała, że w ciągu ostatnich 2 dekad, aż 368 zawodniczek z klubów afiliowanych przy krajowej federacji padło ofiarą agresji seksualnej ze strony lekarzy i trenerów. Niektóre z ofiar przestępstw, to dziewczynki niemające nawet 13 lat.

Czytaj też: Afera większa niż Amber Gold. Unia dawała, to kradli

To ofiary byłego lekarza amerykańskiej federacji gimnastycznej Larry’ego Nassara, który w czasie pełnienia funkcji dopuścił się molestowania seksualnego podopiecznych. Teraz otrzymają 500 milionów dolarów odszkodowania.

Czytaj też: Uwaga! Złodzieje podszywają się pod Rossmanna. Oszuści kuszą bonem o wartości 1000 zł

Poszkodowane zawarły ugodę z byłym pracodawcą Nassara, t.j. z Uniwersytetem Stanowym w Michigan, który zobowiązał się wypłacić 425 milionów, 332 pozywającym go kobietom. Kolejne 75 mln przeznaczy na fundację, która ma przyznać odszkodowanie w przyszłości, jeśli ujawnią się kolejne ofiary.

Nassar był lekarzem w federacji i na uczelni w Michigan. Aktualnie odbywa karę 60 lat pozbawienia wolności w więzieniu federalnym za przestępstwa związane z pornografią dziecięcą, a za molestowanie zawodniczek został w tym roku skazany na 175 lat więzienia przez sąd w Lansing (Michigan), a po oddzielnym postępowaniu w Charlotte (Karolina Północna) pozbawiono go wolności na 40-125 lat.

Źródło: Polsat News

7 KOMENTARZE

    • Jak mówił krul JKM „wszystkich dziewczyn nie wyr..chasz ale próbowac warto”. Z tym, że nie w lewackich feministycznych Stanach.

  1. A jak z Twojej strony to wygląda? Czy może jeszcze nie było okazji sprawdzić, stąd te „molestowania” na niniejszym forum?

  2. wiadomo,jak wyuzdane,niekobiece są dzisiejsze białe dziwczyny…same prowokowały, chciały i dostawały (a jak to rzekome molestowanie udowodnić i ocenić??) przez lata i nagle horrendalne odszkodowania ( gł.dla prawnikow żydowskich…

  3. Natomiast w zdziczałej lewackiej Szwecji molestacje i gwałty są już całkiem legalne.

Comments are closed.