„Ramadan to stara niemiecka tradycja” – niemiecki dziennikarz oświeca obywateli

Ramadan i Oktoberfest
Ramadan i Oktoberfest/foto: PAP

Ramadan, trwające miesiąc święto muzułmanów, jest zdaniem Erena Güvercina popularniejszy od Oktoberfestu i stanowi starą niemiecką tradycję. Dziennikarz jest m.in. założycielem stowarzyszenia europejskich muzułmanów Allhambra. Wbrew pozorom Niemiec wcale nie rozminął się mocno z prawdą.

Ojczyzna to coś, co powinno łączyć, a nie dzielić – twierdzi Güvercin, przekonując, że wyłącznie frustraci i krytycy islamu nie są w stanie połączyć religii muzułmanów z kulturą i zwyczajami Niemiec.

Poruszając kwestię islamskiego święta, dziennikarz przyznał, że: Ramadan od dawna jest częścią niemieckiego krajobrazu religijnego. Podczas jego obchodów w całym kraju ma panować „duch Ramadanu”, coś w rodzaju chrześcijańskiej bożonarodzeniowej lub wielkanocnej atmosfery.

Niemiec przyznał, że Ramadan jest starą niemiecką tradycją, co oczywiście nijak ma się do rzeczywistości. Muzułmanie zaczęli masowo przybywać do Niemiec długo po zakończeniu II Wojny Światowej. Ich napływ był spowodowany brakiem rąk do pracy, który spowalniał dynamicznie rozwijająca się gospodarkę. Największą grupą byli Turcy.

ZOBACZ: Turcja wzywa świat muzułmański do zjednoczenia przeciw Izraelowi

Kolejną falę migracji zapoczątkowała Angela Merkel, która w 2015 r. ogłosiła, że wszyscy imigranci są w Niemczech mile widziany. Kiedy okazało się, że rozmiary fali uchodźców są zbyt wielkie, Berlin zaczął zrzucać odpowiedzialność za los przybyszów na inne państwa.

Warto zauważyć, że Güvercin nie mylił się, mówiąc, że Oktoberfest jest mniej popularny od Ramadanu. Wystarczy spojrzeń na liczby. W sławnym na cały świat festiwalu piwa bierze udział kilkanaście tysięcy ludzi – w samej Bawarii. Tymczasem muzułmańskie święto jest obchodzone przez kilkaset tysięcy wiernych naukom Mahometa.

PRZECZYTAJ: Niemiecki parlament wrze! Politycy awanturują się o uchodźców. „Kto płaci w wam pensje? Na pewno nie burki i żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy”

Źródło: dorzeczy.pl//wolnosc24.pl

18 KOMENTARZE

 1. Cóż można na te pierdolone pierdy niemieckiego dziennikarza powiedzieć?Ma we łbie poYebane, pomiotny pokraka!Takim jełopom chyba to odpowiada,bo to nie on zostanie zgwałcony!A za soje pierdolenie może mu płacą takie same poyeby jak on?Jeśli naród niemiecki nic z tym nie zrobi to nie jest mi ich żal!Niech zostaną we własnym kraju NIEWOLNIKAMI !!!!

 2. Prawiczki woleliby NSDAP i marsze z pochodniami w końcu III Rzesza była biała czysta rasowo

  • a,lewus pisze i nie wie,co….? Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei?

   • NSDAP czyli Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza śmierdzi totalitarną marksistowską patologią lewacką na której wzoruje się unijna lewica.

  • Ok. Faktycznie NSDAP to partia narodowo – socjalistyczna czyli LEWICOWE KUREWSTWO.
   Natomiast teza jakoby prawica, jakakolwiek prawica wolałaby NSDAP jest głupawa i fałszywa. Jednym słowem alowilkowa.
   Oświeć mnie, co takiego brzydkiego (niedobrego) jest w:
   – białej czystości rasowej?
   – marszach z pochodniami?

   • Czystość rasowa to idiotyzm. Chyba nie uważasz że Biedroń jest lepszy od Bashobory bo ma białą skórę?

    • Gdzie ja cokolwiek wartościowałem w sensie, że ta rasa gorsza a ta lepsza? Tylko lewacki, podświadomy rasizm podpowiada ci taką interpretację!!!
     A przykład Biedronia w kontekście zachowania (rozrodu) białej rasy jest najczarniejszym humorem jaki można sobie wyobrazić.
     Jeszcze cały się trzęsę ze śmiechu próbując wyobrazić sobie jego wysiłki w celu … zachowania białej czystości rasowej. Nie wiem, miałaś na myśli, że na d*pę Murzyna nawet nie spojrzy?

     • Kolorowe dzieci to przyszlosc swiata.
      Ja kocham czarnych i nic wam do tego.

     • No ale czy uważasz że Biedroń z samego faktu że ma białą skórę jest lepszy od Bashobory i innych czarnoskórych księży i biskupów?

    • ala wilkołakowa to chora z nienawiści szmata i lewatywa wyjęta bezpośrednio z dupy i strasznie śmierdząca gównem

  • Hitler i NSDAP to socjaliści, więc raczej twoi koledzy niż prawicowców. Podstawowy brak pojęcia o pojęciu!!

 3. Czy Unia Europejska dotuje już hodowlę kóz – bo nie jestem na bieżąco???

Comments are closed.