Szkoda, że jeszcze Grossa nie było. Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o Dudzie: „Polska spadła wobec USA do poziomu Portoryko”

Ks. Isakowicz-Zaleski i prezydent Andrzej Duda/ PAP/ wikicommons
Ks. Isakowicz-Zaleski i prezydent Andrzej Duda/ PAP/ wikicommons

Ks. Isakowicz-Zaleski ostro wypowiedział się o planach prezydenta Dudy w USA. „Polska spadła wobec USA do poziomu Portoryko” – uważa ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który skomentował na Twitterze składanie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim przez prezydenta Andrzeja Dudę i burmistrza Jersey City Stevena Fulopa.

„Jeżeli prezydent Andrzej Duda, pierwsza osoba w III RP, wspólnie składa wieniec z oszczercą, który znieważył marszałka Stanisława Karczewskiego, trzecią osobę w państwie, to oznacza, że w 100. rocznicę niepodległości Polska spadła wobec USA do poziomu Portoryko” – napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

Czytaj też: Niemiecki parlament wrze! Politycy awanturują się o uchodźców. „Kto płaci w wam pensje? Na pewno nie burki i żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy”

Ksiądz Isakowicz- Zalewski wypowiedział się na temat obraźliwych słów burmistrza Jersey City, który zarzucił marszałkowi Senatu antysemityzm i zaprzeczanie Holokaustowi. Fulop nazwał też Karczewskiego „białym nacjonalistą”. Po kilku dniach ogłosił, że żałuje tych słów.

W środę Andrzej Duda, a następnie Steven Fulop złożyli kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Odbyli również krótką rozmowę i wymienili się upominkami. Polski prezydent wręczył amerykańskiemu politykowi książkę o historii Katynia po angielsku, natomiast burmistrz przekazał Dudzie miniaturę Pomnika Katyńskiego.

O spotkaniu z burmistrzem Jersey Stevenem Fulopem wypowiedział się również Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

–”Była to dobra okazja, żeby burmistrz po raz kolejny wysłuchał dość twardych słów polskiego prezydenta, który powiedział dość wyraźnie i kategorycznie, że oczekuje wypełnienia obowiązku, jakim jest poszanowanie Pomnika Katyńskiego” – oświadczył Szczerski.

Wcześniej w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Andrzej Duda spotkała się z przedstawicielami organizacji żydowskich.

„To jakiś obowiązkowy rytuał? Będzie też Tomasz Gross i inni polakożercy? Nie lepiej spotkać się z tymi, którzy w USA dobrze życzą Polsce i Polakom?” – pyta ks. Isakowicz-Zaleski.

Przeczytaj też: To skandaliczne nagranie z oszustwa podbija sieć. Oto jak w magiczny sposób truskawki z Hiszpanii „zamieniają się” w polskie! [VIDEO]

Nczas.com/ PAP/ Twitter

Comments are closed.