To będzie afera większa niż Watergate. Zdemaskowano szpiega, którego Obama i Clinton wstawili do sztabu wyborczego Trumpa

Donald Trump i Hillary Clinton. / Dostawca: PAP/News Pictures
Donald Trump i Hillary Clinton. / Dostawca: PAP/News Pictures

Na jaw wychodzą kolejne szokujące fakty dotyczące intryg Demokratów, by w czasie kampanii wyborczej skompromitować Donalda Trumpa oskarżając go o współpracę z Rosjanami. Amerykańskie media właśnie zdemaskowały agenta FBI, który był prowokatorem w otoczeniu Trumpa i donosił administracji Obamy o poczynaniach i planach kandydata na prezydenta.

Od kilkunastu dni w Stanach Zjednoczonych wrze po tym jak okazało się, że FBI umieściła swego informatora w sztabie wyborczym Trumpa. Media spekulowały kim on jest, a FBI i Departament Sprawiedliwości publicznie ostrzegały, że ujawnienie tożsamości agenta może narazić jego życie.

Do mediów tymczasem przeciekało coraz więcej informacji pozwalających zidentyfikować go. Ostatecznie, w sobotę agent został zidentyfikowany. Okazał się nim były współpracownik CIA, profesor Stefan Halper. Podstawiony agent prowokował otoczenie Trumpa do spotkań z Rosjanami i przekazywał informacje o planach komitetu i sztabu wyborczego ówczesnego kandydata na prezydenta

Od ponad roku prokurator specjalny Robert Mueller prowadzi śledztwo w sprawie domniemanej, a teraz już właściwie rzekomej współpracy Donalda Trumpa z Rosjanami. Mimo wysiłków prokuratora, Demokratów i byłych członków administracji Obamy, by skompromitować Trumpa, wciąż odkrywane są nowe fakty potwierdzające spisek wymierzony przeciwko niemu. Sprawa ma kilkadziesiąt wątków.

Uporządkujemy najważniejsze. By zrozumieć wszystkie sprzeczne działania poszczególnych instytucji amerykańskiego rządu, trzeba uświadomić sobie, że Obama przez 8 lat obsadził swoimi ludźmi wszystkie tajne służby i Departament Sprawiedliwości z prokuratorami. Dziś nie ulega wątpliwości, że wszystkie zostały skrajnie upolitycznione i działały na rzecz Obamy i kandydatki Demokratów Clinton.

1 W 2016 roku w trakcie kampanii prezydenckiej pojawia się coraz więcej informacji na temat mieszania się Rosjan w amerykańskie wybory. Towarzyszą też temu doniesienia jakoby Trump i jego ludzie kontaktowali się z Rosjanami i współpracowali z nimi, by zaszkodzić Clinton.

2 Michael Morell, były szef CIA za Obamy w rozmowie z New York Times ogłasza, że „Putin uczynił z Trumpa swego nieświadomego agenta”. Również były szef CIA i Narodowej Agencji Bezpieczeństwa generał Michael Hayden, mówi, że „Trump stanowi aktualne i bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych”

3 FBI na tej m.in podstawie wszczyna śledztwo. W mediach pojawiają się informacje jakoby Rosjanie szantażowali Trumpa ujawnieniem kompromitujących go faktów. Sąd wydaje zezwolenie na założenie podsłuchów w sztabie i komitecie Trumpa. Wydane jest ono mi.n na podstawie dossier, które dostarczyć miał były brytyjski agent Christopher Steele.

4 Trump oznajmia w mediach, iż on i jego ludzie są podsłuchiwani i monitorowani. Media ogłaszają go wariatem snującym teorie spiskowe.

5 Media ogłaszają, iż wszystkie agencje bezpieczeństwa jednomyślnie stwierdziły, iż Rosjanie mieszają się wybory.

Taki jest stan rzeczy w czasie kampanii w 2016 roku. Co zaś ustalono ostatnio? Czytaj dalej ->

13 KOMENTARZE

  • Historia przestepstw kryminalnych H.R. Clinton jest tak dluga, jak jej cala „kariera” polityczna, dzieki ktorej wzbogacila sie o kilkaset milionow dukatow. Poza nielicznymi wyjatkami, oswiecona seria niegodziwych i wciaz odkrywanych wydarzen, Ameryka coraz glosniej grzmi na nieudolnosc aparatu sprawiedliwosci, ktory jeszcze pozwala pozostawac jej na wolnosci. Mysle jednak, ze Karma ja i tak dosiegnie.

  • A kogo i za co tu zamykac? Autor tego watku powinien na piczatek ogarnac pisownie a pozniej wypisywac takie bzdury. Ogolnie uwazam ze Ameryka to zlo wcielone, ktore od Europy lepiej niech sie trzyma z dala. Ot poprostu, kibic z dala sie nie wpierdala. Dosyc juz namieszali w na naszym kontynencie. Syria w naszych progach to sprawka Sataryki.

 1. Skromnie przypominam slowa:’DRAIN THE SWAMP’. To jest poczatek konca lewackiej zgnilizny, nie tylko za oceanem ale i w kazdej chrzescijansko- zachodniej spolecznosci.

 2. scolar, ochłoń trochę, Trump to też pół lewak, prawicy w świecie zachodu to ze świecą szukać

 3. Morell…
  Zapewne przypadkowa zbieżność nazwisk ze zbiegłym do Izraela komunistycznym mordercą Polaków…

 4. publikowanie plotek lub zakulisowych rozgrywek zza wody jest ani konstruktywne ani ubogacajace, takie pudelkowanie, z ta roznica ze sie bawia w to elity polityki, uwazam ze wyglupy politykow jankeskich, ruskich cz eudebili nie powinny miec miejsca na lamach polskiej prasy, bo to ………tylko wyglupy

 5. @michal – dzieki za rade,a tak przy okazji czy jest Tobie znane pojecie – ILLIBERAL DOMOCRACY ?!

 6. Jest jeszcze jeden myk który może spowodować sporo zamieszania.Chodzi tu o rolę WB,a zwłaszcza MI5
  w spisku przeciwko obecnemu lokatorowi White House.W tym kontekście próba otrucia Skripala wygląda dość dwuznacznie.Zwłaszcza gdy na każdym kroku dżemojady usiłują zwalić wszystko na Rosję.Niestety
  lecz czas nie pracuje dla nich.Nawet szpiegów mają coraz gorszych,a polityków coraz głupszych.Nie ma to jak parytety.

Comments are closed.